Κατηγορίες
ΠΑΕ ΧΑΝΙΑ

ΠΑΕ Χανιά: Φιλική νίκη επί του ΠΟΑ με… Διαμαντόπουλο

Με γκολ του Διαμαντόπουλου τα Χανιά επικράτησαν σε φιλικό παιχνίδι του ΠΟΑ, με σκορ 1-0.

Σύμφωνα με την ενημέρωση των Χανίων:

Το μοναδικό γκολ σημειώθηκε στο 31’, όταν ο Καρτσαμπάς έκλεψε την μπάλα στον χώρο του κέντρου, πάσαρε στον Δημητριάδη, που έβγαλε μπαλιά για τον Διαμαντόπουλο, ο οποίος με προβολή πρόλαβε την έξοδο του Γιαγκιόζη και από πλάγια θέση σκόραρε.

Στο 15’ ο Κάσσος δεν μπόρεσε να “νικήσει” σε τετ-α-τετ τον Γιαγκιόζη, ο οποίος απέκρουσε και το γυριστό σουτ του Μπερντίου στο 33’, έπειτα από σέντρα του Κάσσου. Από την άλλη ο ΠΟΑ απείλησε στο 44’ όταν από φάουλ του Σένκα ο Σαμουηλίδης έκανε την προβολή και ο Κουτζαβασίλης μπλόκαρε.

Στο δεύτερο ημίχρονο τα Χανιά απείλησαν με τον Πλέγα (66’) και είχαν μεγάλη ευκαιρία με τον Βρεττό στο 73’, αλλά ο Ρουμπάκης αρχικά απέκρουσε το σουτ του και στη συνέχεια μπλόκαρε στη γραμμή. Στο 90’ ο Καμαρά έκανε ατομική ενέργεια αλλά το σουτ του κατέληξε άουτ.

Από την άλλη η ομάδα του Ατσαλένιου είχε δοκάρι στο 69’ σε εκτέλεση φάουλ του Κερμενίδη. Στο 76’ το σουτ του Μέμμου κατέληξε άουτ και ένα λεπτό μετά ο Λαμπίρης απέκρουσε το σουτ του Γκελοσάνι.

Διαιτητής: Αντωνίου
Βοηθοί: Κολοκοτρώνης – Πέτσας

Χανιά (Αλέκος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης (46’ Λαμπίρης), Νίκολιτς (85’ Καστανοπουλάκης), Ανδρέου (46’ Γρομητσάρης), Σωτηράκος, Καμαρά, Παναγιωτούδης (46’ Πλέγας), Καρτσαμπάς (46’ Αναστασόπουλος), Κάσσος (85’ Λάμτσε), Δημητριάδης (76’ Μυφτάρι), Μπερντίος (46’ Γιάκος), Διαμαντόπουλος (62’ Βρεττός).

ΠΟΑ (Αντώνης Ανδρουλάκης): Γιαγκιόζης (59’ Ρουμπάκης), Πατινιώτης, Νάτος (69’ Μανιαδάκης), Αναστασιάδης, Σαμουηλίδης (46’ Χατζηανδρέου), Κερμενίδης, Μέμμος (87’ Παναγιωτάκης), Τσιρούδης (59’ Ξυλούρης), Καϊμακαμούδης, Σένκα, Γκελοσάνι.