SUPER LEAGUE 2 IN THE SPOTLIGHT ΠΑΕ ΧΑΝΙΑ

Πέρασαν “αέρα” από τα Τρίκαλα! 0-2 τα Χανιά

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για τα Χανιά για να πάρουν σπουδαία νίκη στα Τρίκαλα.

“Ψεκάστε, σκουπίστε, τελειώσατε” για τα Χανιά!

Με εντυπωσιακό “μπάσιμο” και με δύο γκολ στα πρώτα 25 λεπτά, τα Χανιά καθάρισαν τα Τρίκαλα και έκαναν σημαντικό βήμα για την 6άδα. Μάλιστα ήταν η πρώτη φορά που τα Χανιά σκόραραν 2 γκολ σε φετινό τους παιχνίδι στην Σούπερ Λιγκ 2.

Το 0-1 έγινε στο 10′ όταν από εξαιρετική κάθετη πάσα του Δημητριάδη ο Κάρλος φεύγει μόνος απέναντι από τον Γιακουμή και πλασάροντας ιδανικά, σκόραρε.

Στο 24′ από γύρισμα του Δημητριάδη το σουτ του Κάρλος αποκρούστηκε από τον Ζώγκο και ο Βασιλόγιαννης με σουτ μέσα από την περιοχή κάνει το 0-2.

Στο πρώτο ημίχρονο τα Χανιά ήταν καταιγιστικά καθώς έχασαν καλές ευκαιρίες και για περισσότερα γκολ, απέναντι στα “εμβρόντητα” Τρίκαλα. Στην επανάληψη έκαναν περισσότερο συντήρηση, χωρίς να απειληθούν από τους γηπεδούχους.

Τρίκαλα (Σ. Παπαδόπουλος): Γιακουμής, Νιάρος, Σιλβάνο (46′ Πέλκας), Σουλιώτης, Ριζογιάννης, Σκόνδρας (46′ Ελευθεριάδης), Παπαγεωργίου, Σταματής (68′ Πανίδης), Κεχαγιάς (46′ Πιαστόπουλος), Ζώγκος, Ευθυμίου

Χανιά (Ν. Παπαδόπουλος): Κουτζαβασίλης, Καμαρά, Νίκολιτς, Γρομητσάρης, Σωτηράκος, Μπραμπίγια (72′ Βρεττός), Κάρλος, Δημητριάδης (60′ Παναγιωτούδης), Πλέγας, Βασιλόγιαννης (86′ Ζιούλης), Διαμαντόπουλος (72′ Ματσένα)

Διαιτητής: Λάμπρου (Εύβοιας)
Βοηθοί: Τσιλίκας (Αιτ/νίας), Καλύβας (Φθιώτιδας)
Κίτρινες: Νιάρος – Διαμαντόπουλος, Νίκολιτς