Κατηγορίες
SUPER LEAGUE 2

SL2: Διέλυσε τον… διαλυμένο Ηρόδοτο ο Ολυμπιακός Β’

Την δεύτερη συνεχόμενη νίκη της πήρε η θυγατρική ομάδα των “ερυθρολεύκων”, η οποία επικράτησε με 4:0 των Κρητικών, στην αναμέτρηση για την 12η αγωνιστική της Super League 2 στο Ρέντη.

Στο 24ο λεπτό ο Βλαχομήτρος άνοιξε το σκορ με ωραίο σουτ. Μόλις πέντε λεπτά αργότερα, ο ίδιος διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του με κεφαλιά. Στο 55′, ο Μπα έκανε το 3:0 για τον Ολυμπιακό Β’. Στο 71ο λεπτό, ο Κεραμιδάς με εξαιρετικό τελείωμα διαμόρφωσε το τελικό 4:0. Οι γηπεδούχοι ανέβηκαν στην 9η θέση, έχοντας πλέον 14 βαθμούς, την ώρα που ο Ηρόδοτος έμεινε 14ος, χωρίς βαθμό. Υπενθυμίζουμε ότι η ομάδα της Κρήτης έχει δεχθεί αφαίρεση τριών βαθμών.//

Ολυμπιακός Β (Οκκάς): Παπαδούδης, Μπαγκαλιάνης, Λιάτσος, Καλογερόπουλος, Αποστολόπουλος (56′ Κεραμίδας), Νίκολιτς, Μαυρουδής (72′ Αλνασάρι), Μαρίνος (46′ Αργυρίου), Κωστή, Βλαχομήτρος (46′ Μπα), Καράκουτης (56′ Κωστούλας).

Ηρόδοτος (Φυντάνης): Γκόλοβιτς, Γρηγορόπουλος, Ρόσι, Κριεζίβ, Χαϊκάλης (82′ Χαλκιαδάκης), Μασάδο, Πιτσόλης, Χίντρι, Λεβιτσάνιν, Πλιάτσικας, Θεοδωράκης.