Κατηγορίες
Τοπικό IN THE SPOTLIGHT

Α’ ΕΠΣΧ: Με ανατροπή ο Απόλλων, άνετα ΑΕ Κυδωνίας και Γρανίτης

Η τριάδα κορυφής δεν άλλαξε ως προς τις διαφορές στη βαθμολογία και φυσικά χωρίς αλλαγή στην κατάταξη.

Ο Απόλλωνας ίσως δυσκολεύτηκε περισσότερο, αλλά κατάφερε να κερδίσει με 3-2 στα Καθιανά τον Πανακρωτηριακό. Οι γηπεδούχοι μάλιστα προηγήθηκαν με τον ΚΟπανάκη στο 2′, αλλά οι Μποτωνάκης και Τσόλι στο τέλος του ημιχρόνου και Μάνος Ψαράκης στην αρχή της επανάληψης έφεραν το ματς στο 1-3. Στο 60′ μείωσε σε 2-3 η ομάδα του Βασίλη Παπαδάκη με τον Σταματάκη αλλά τα γκολ σταμάτησαν εκεί.

Στο -3 από την κορυφή παραμένει η ΑΕ Κυδωνίας μετά το άνετο 2-0 στο Βαρύπετρο επί της Σπάθας. Τη νίκη υπέγραψαν οι Κουρομιχελάκης και Πλατανάκης από το πρώτο ημίχρονο.

Ο Γρανίτης έπαιξε στο Κολυμπάρι για να “μοιράσει” την απόσταση με την Παλαιόχωρα αλλά δεν δυσκολεύτηκε να κερδίσει με το ευρύ 7-0! Δύο γκολ πέτυχε ο Παπαδάκης και από ένα οι Βασιλάκης, Βλαχάκης, Παπαδεράκης, Τσούτσης και Καστρινάκης με τον Γρανίτη να παραμένει στο -4.