Κατηγορίες
Υγρός στίβος

Α1 πόλο: Η 2η αγωνιστική – Πότε παίζει ο Ν.Ο.Χανίων

Η ΚΟΕ ανακοίνωσε το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής. Μετατέθηκε τοο ματς του ΝΟΧ με τη Βουλιαγμένη.

Με τα παιχνίδια της 2ης αγωνιστικής συνεχίζεται το Σάββατο (9/10) το 36ο Πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών.

Το πρόγραμμα αναλυτικά:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

*Ποσειδώνιο   15.00   ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ – ΠΑΟΚ

                                 (Ηλίας Δαμιανάκης, Γιώργος Κραβαρίτης)

Παρατηρητής: Νίκος Αργυρός

*Δημοτικό Ηλιούπολης           16.00   ΑΕΚ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ

                                                       (Γρηγόρης Σπανούδης, Κώστας Κυράνης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

Το παιχνίδι θα μεταδοθεί απευθείας από το Κανάλι της ΚΟΕ (KOE TV)

*Δημοτικό Παλαιού Φαλήρου 17.30   ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

                                                      (Μιχάλης Μπιράκης, Σπύρος Αχλαδιώτης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας

Το παιχνίδι ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ θα διεξαχθεί την Τετάρτη (13/10) λόγω αγωνιστικών υποχρεώσεων του δεύτερου στο Τσάμπιονς Λιγκ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

*Δημοτικό Γουδή         16.00   ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΝΟ ΧΙΟΥ

                                             (Μανώλης Παϊρακταρίδης, Ναταλία Μαρκοπούλου)

Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου

*Δημοτικό Νέας Σμύρνης       20.00   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

                                                      (Μιχάλης Μπιράκης, Σπύρος Αχλαδιώτης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

Το παιχνίδι ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ θα διεξαχθεί την Τετάρτη (13/10) λόγω αγωνιστικών υποχρεώσεων του πρώτου στο Τσάμπιονς Λιγκ, ενώ το παιχνίδι ΥΔΡΑΪΚΟΣ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ αναβάλλεται σε εφαρμογή του πρωτοκόλλου για covid-19.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ   18-10   3

-.ΑΕΚ                  16-8     3

-.ΕΘΝΙΚΟΣ          16-9     3

-.ΑΠΟΛΛΩΝ         17-12   3

5.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 12-17   0

-.ΑΡΗΣ ΘΕΣ.         9-16     0

-.ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ  8-16     0

8.ΠΑΟΚ               10-18   0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

1.ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 23-5     3

-.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ      14-7     3

-.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ             17-12   3

-.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ             12-17   0

-.ΝΟ ΧΙΟΥ                  7-14     0

6.ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ            5-23     0

7.ΥΔΡΑΪΚΟΣ

8.ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ