Κατηγορίες
Υγρός στίβος

Α1 πόλο: Σούπερ ΝΟΧ με μεγάλο “διπλό” στη Γλυφάδα

Το καλύτερο δυνατό ξεκίνημα στο 2023, επιβεβαιώνοντας την εξαιρετική κατάσταση στην οποία βρίσκεται, πραγματοποίησε ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων ΑΝΕΚ LINES.

Η ομάδα του Μάνθου Βουλγαράκη κατάφερε να πάρει ένα σπουδαίο “διπλό” επί της Γλυφάδας, κερδίζοντας με σκορ 11-10 στην επανέναρξη του πρωταθλήματος της Α1 μετά τη διακοπή λόγω των εορτών. Πρόκειται για μία νίκη η οποία είναι η τέταρτη συνολικά και δεύτερη συνεχόμενη για το ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES ο οποίος ανεβαίνει πλέον αισθητά στην βαθμολογία και απ’ ό,τι φαίνεται η συνέχεια του στο πρωτάθλημα θα είναι τελείως διαφορετική…

Ο ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES ήταν σταθερά μπροστά σε όλο το παιχνίδι. Αφού προηγήθηκε με 4-3 στο ημίχρονο διεύρυνε το προβάδισμα του στα τέσσερα γκολ με το τέλος του τρίτου οκταλέπτου (4-8) και παρότι στην τελευταία περίοδο η Γλυφάδα πίεσε για την ισοφάριση του σκορ, οι παίκτες του Μάνθου Βουλγαράκη απέδωσαν εξαιρετικά, φτάνοντας στη νίκη.

Από τρία γκολ σημείωσαν Αποστολάκης, Χαριτάκης και Ντα Σίλβα ενώ για την Γλυφάδα τα περισσότερα γκολ (6) πέτυχε ο Γιαννόπουλος.

Επόμενο παιχνίδι για τον ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES την Τετάρτη 11 Ιανουαρίου απέναντι στον ΠΑΟΚ για την α’ φάση του Κυπέλλου Ελλάδος, ένα παιχνίδι που θα διεξαχθεί στο κολυμβητήριο Χανίων.

Διαιτητές: Μοίραλης – Πολυχρονόπουλος
Οκτάλεπτα: 0-1, 2-3, 1-4, 7-3

Γλυφάδα (Γιάννης Κατρουζανάκης): Κουρούβανης, Ηλιόπουλος Αλ., Σαρτζετάκης 2, Γκαρντιγιάν, Δαμιανός, Χαλυβόπουλος, Γιαννόπουλος 6, Παπαποστόλου, Πούρος 1, Φωτόπουλος, Αγκόρτσας 1, Ηλιόπουλος Ν., Χριστοφιδέλης, Δαμιανός

ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES (Μάνθος Βουλγαράκης): Λεβεντάκης, Παππάς, Πολύζος, Μητράκης, Αγιωργούσης, Μπατάκης, Απο Σολεϊμάνιπακ 3, Σπάχιτς, Μαζοκοπάκης 1, Κουτρουλάκης, Νικολαΐδης, Μαραγκουδάκης