Κατηγορίες
Τοπικό IN THE SPOTLIGHT

Άνετη “τεσσάρα” για Μινώταυρο που επέστρεψε στις νίκες (Pics)

O Μινώταυρος κατάφερε να επιστρέψει στις νίκες, παίρνοντας όπως αποδείχτηκε με άνεση το τρίποντο απέναντι στον Ποσειδώνα Τσικαλαριών.

Το σκορ άνοιξε στο 38ο λεπτό ο Κούρος, επιβεβαιώνοντας την καλή κατάσταση που βρίσκεται αυτό το διάστημα, καθώς έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Ποσειδώνα μετά το πρώτο σουτ που έκανε ο Κουκάκης.

Τα επόμενα τρία γκολ για τον Μινώταυρο ήρθαν στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Κουκάκη στο 52’ να χρίζεται σκόρερ όταν μετά από σουτ που πραγματοποίησε η μπάλα χτύπησε στην πλάτη του Κοτρωνάκη και κατέληξε στα δίχτυα του.

Το 3-0 έγινε από σέντρα του Ζηδιανάκη και κεφαλιά του Νταγιάκου στο 62’, ενώ στο 90’ και μετά από κάθετη πάσα του Νταγιάκος με πλασέ ο Γεωργιακάκης διαμόρφωσε το τελικό 4-0.