Κατηγορίες
Basket Corner IN THE SPOTLIGHT ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ

ΑΟΚ Χανιά: Βαριά ήττα από ΟΦΗ – Έπαιξε με εφήβους και χωρίς Κεσαπίδη στον πάγκο

Σε διακοπές είναι ήδη στον ΑΟΚ Χανιά που έβγαλαν την υποχρέωση απέναντι στον ΟΦΗ που καιγόταν για νίκη παραμονής στο ΒΑΚ. Δείτε την τελική βαθμολογία στον όμιλο της Β’ Εθνικής.

Με το εφηβικό τμήμα και τον Χρήστο Παπανικολάου στον πάγκο κόντρα στην Ηρακλειώτικη ομάδα η οποία ήθελε τη νίκη για να εξασφαλίσει την παραμονή της το Χανιώτικο συγκρότημα έδωσε την ευκαιρία στους νεαρούς αθλητές να πάρουν χρόνο συμμετοχής καταγράφοντας οι περισσότεροι την πρώτη τους εμφάνιση σε αυτή την κατηγορία.

Ο ΟΦΗ μπήκε δυνατά από το ξεκίνημα και προηγήθηκε με 32-10 στο πρώτο δεκάλεπτο ενώ το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκορ 56-33. Η 3η περίοδος έληξε με 80-52 για να ολοκληρωθεί το ματς με σκορ 105-74

Αξίζει να σημειωθεί οι δυο ομάδες πριν από το τζάμπολ σε ένδειξη συμπαράστασης των οικείων των οικογενειών στο Τέξας κράτησαν πανό το οποίο έγραφε «η σκέψη μας στο Τέξας».

Η ΝΕ Μεγαρίδος τερμάτισε στην κορυφή της βαθμολογίας, ενώ ο Άρης Νίκαιας αποχαιρετά την κατηγορία.