Κατηγορίες
Απόλλων Αγ. Ιωάννη IN THE SPOTLIGHT

Απόλλων Αγ. Ιωάννη: Ορεξάτοι και με “εξάρα” στο νέο έτος!

Ο Απόλλωνας Αγίου Ιωάννη εντυπωσίασε στην πρεμιέρα του 2022.

Οι πρωτοπόροι πιστοποίησαν ότι είναι πολύ ανώτεροι από κάθε αντίπαλό τους στην Α’ ΕΠΣΧ και το απόγευμα θριάμβευσαν με 6-2 μέσα στα Καθιανά, απέναντι σε μια από τις καλές ομάδες της κατηγορίας, όπως ο Πανακρωτηριακός.

Χατ- τρικ και μάλιστα “αυθεντικό” πέτυχε ο Δρακάκης αφού σκόραρε 29′ στο 33′ και στο 45′, ενώ νωρίτερα (στο 40′) είχε σκοράρει και ο Ψαράκης για τους φιλοξενούμενους που έκλεισαν το ημίχρονο με 4-1, αφού ο Δουλάς είχε μειώσει στις καθυστερήσεις.

Στην επανάληψη ο Απόλλωνας πέτυχε δύο ακόμα γρήγορα γκολ με Ψαράκη στο 47′ και Νταγκουνάκη στο 59′, οπότε και οι πρωτοπόροι αποφάσισαν να ρίξουν τους ρυθμούς. Ο Πανακρωτηριακός μείωσε σε 6-2 με τον Παπαδεράκη στο 80′, σε ένα απόλυτα “χορταστικό” ματς στα Καθιανά!