Κατηγορίες
Άρης Σούδας Απόλλων Αγ. Ιωάννη Τοπικό

Απόλλων με καρδιά πρωταθλητή, 2-1 τον Άρη Σούδας (Pics)

Με ανατροπή κατάφερε να επικρατήσεις, σαν φιλοξενούμενος, ο Απόλλωνας του Άρη στη Σούδα.

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, πριν λήξει το ημίχρονο, κατάφερε να γυρίσει το ματς και να πάρει τη σπουδαία νίκη, που τον φέρνει στη 2η θέση. Ήταν ένα ματς πάντως για γερά νεύρα που θα μπορούσαν να προκύψουν και τα τρία αποτελέσματα.

Ο Άρης κατάφερε να προηγηθεί νωρίς μόλις στο 5′ όταν μετά από πάσα του Φ.Τσίγκα ο Παπαθανασίου με σουτ μέσα από την περιοχή πέτυχε το 1-0. Λίγο αργότερα ο Παπαθανασίου βρέθηκε και πάλι κοντά στο γκολ αλλά ο τερματοφύλακας του Απόλλωνα απόκρουσε το σουτ.

Ο Απόλλωνας ισοφάρισε στο 23′ με σουτ του Κυτράκη άξω από την περιοχή και δέκα λεπτά αργότερα ο Α.Ψαράκης με κοντινό σουτ μέσα από την περιοχή πέτυχε το 1-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο και μετά τις λιγοστές ευκαρίες και για τις δυο ομάδες δεν άλλαξε κάτι με με τον αγώνα να ολοκληρώνεται με τελικό σκορ 1-2.

Επόμενος εκτός έδρας αντίπαλος του Άρη για την 12η αγωνιστική ο Ίκαρος Μουρ.

Άρης Σούδας (Γιώργος Κόλτζος): Κοκκαλάς, Σούλιαρης, Τερεράκης, Πλανάκης (25′ Μαλαμάς λ.τρ.), Μπακογιάννης, Σεληνιωτάκης, Στρατουδάκης, Ροκάκης, Τσίγκας Φ. (46′ Μανταδάκης), Τσίγκας Κ., Παπαθανασίου.

Απόλλων (Αντώνης Συροκάκης): Βλαχάκης, Γκούντελος, Παληγεώργος, Ιμέρι, Ταταράκης, Μαρκουλάκης Β., Κυτράκης (75′ Νταγκουνάκης), Μαθιουδάκης, Γαλανίδης (68′ Λαμπάκης), Ψαράκης Α. (90+2′ Δρικάκης), Τσόλης.