Κατηγορίες
Απόλλων Αγ. Ιωάννη

Απόλλων: Μια “ντουζίνα” νίκες σε ισάριθμα ματς!

Ασταμάτητος ο Απόλλων στην Α’ ΕΠΣ Χανίων.

Η ομάδα του Αντώνη Συροκάκη στην κυριολεξία “δεν έχει αντίπαλο” αφού με το 3-0 επί του Γρανίτη το μεσημέρι του Σαββάτου στη Σούδα έφτασε τις 12 νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια και φυσικά προπορεύεται στη βαθμολογία, έχοντας διαφορά …άνεσης.

Στο ματς που έγινε το Σάββατο, όλα κρίθηκαν σε λιγότερο από ένα τέταρτο στην επανάληψη. Ο Γρανίτης που είναι μια πολύ καλή ομάδα, ήταν ανταγωνιστικός αλλά άντεξε για 54 λεπτά όταν ο πρώτος σκόρερ της κατηγορίας Δρακάκης με το 25ο γκολ του στο πρωτάθλημα, άνοιξε το σκορ.

Πριν προλάβουν οι φιλοξενούμενοι να συνέλθουν, ο Γιάννης Μποτωνάκης έκανε το 2-0 στο 57′ για να “κλειδώσει” τη νίκη στο 67′ ο Μπάτζιο.

Ο Απόλλων πέρασε από ένα ακόμα ντέρμπι με νίκη και φυσικά, μόνο κάτι συγκλονιστικά απρόοπτο θα του στερήσει τον φετινό τίτλο και τη συμμετοχή του στα μπαράζ ανόδου στη Γ’ Εθνική.