Κατηγορίες
Άρης Σούδας IN THE SPOTLIGHT

Άρης Σούδας: Άργησε να ξυπνήσει, “φωνάζει” για πέναλτι στο τέλος!

Την ήττα με 2-1 γνώρισε στη Σούδα ο Άρης από τον ΠΑΟ Ρουφ και πλέον δυσκολεύει αφάνταστα το “έργο” της παραμονής.

Ο Άρης Σούδας ήταν μέτριος στο πρώτο ημίχρονο και λόγω αμυντικών αδρανειών βρέθηκε με 2-0 πίσω στο σκορ, χάρη στα γκολ των Βενάρδου στο 30′ και Ψυχογυιου στο 41′.

Στην επανάληψη, ο Άρης Σούδας το πάλεψε, βελτίωσε την εικόνα του, είχε δοκάρι στο 53′ με τον Κυτράκη και χαμένο πέναλτι με τον Παπαθανασίου στο 84′, αλλά ο ίδιος παίκτης, με εξαιρετικό γκολ στο 90′ μείωσε σε 1-2 για τη χανιώτικη ομάδα.

Φτάνουμε στο 94′ όπου γίνεται η φάση που καθόρισε την αναμέτρηση, αφού όπως φαίνεται (σχεδόν ξεκάθαρα) ο Ροκάκης σπρώχνεται εντός περιοχής από τον αμυντικό του ΠΑΟ Ρουφ, βγάζοντάς τον εκτός πορείας, σε μια φάση που κάλλιστα θα μπορούσε να δοθεί πέναλτι υπέρ του Άρη Σούδας. Ο κ. Σαμιωτάκης από το Ηράκλειο όμως δεν το υπέδειξε, προκαλώντας έντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων!

Αρης Σούδας (Γ. Λιουδάκης): Βροντάκης, Κυτράκης, Βαρδάκης, Ιμέρι, Βασιλάκης (46′ Τσίγκας), Μπακογιάννης (60′ Καράκης), Ροκάκης, Μαθιουδάκης, Μποντούρι (46′ Παπαδάκης), Αμαραντίδης (70′ Αναστασόπουλος), Παπαθανασίου

ΠΑΟ Ρουφ (Δ. Αρναούτης): Κουνάδης, Βενάρδος (79′ Φιλιμέγκας), Κατσούλης, Θεοδώρου, Ζερόμ, Αλεξίου, Νιτσάκης, Χατζηλάμπρος, Νατσιόπουλος (79′ Ζάχι), Οικονομόπουλος, Ψυχογυιός (70′ Μάντζιος)