Κατηγορίες
Γ' Εθνική IN THE SPOTLIGHT

Αυτοί είναι οι όμιλοι των μπαράζ για την άνοδο στη Γ’ Εθνική!

56 ομάδες για 24 “εισιτήρια”.

Στη μάχη για την άνοδο στην Γ’ Εθνική θα ριχτούν 56 ομάδες. Στις 8 Μαΐου αρχίζουν τα μπαράζ και ολοκληρώνονται στις 5 Ιουνίου.

Οι 53 πρωταθλήτριες και τρεις δευτεραθλήτριες των Ενώσεων θα διεκδικήσουν μέσω μπαράζ την συμμετοχή του στο επόμενο (2022-23) πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής.

Το εισιτήριο για την άνοδο θα πάρουν συνολικά 24 ομάδες. Τρεις σύλλογοι ανά όμιλο.

Αναλυτικά οι ομάδες:

1ος ΟΜΙΛΟΣ
ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης
ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ – Πανθρακικός
ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ – Άρης Πετεινού
ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ – Βύρων Καβάλας
ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ – Προσοτσάνη
ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ – Ηρακλής Αμμουδιάς Σερρών
ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ Α΄ – Καμπανιακός

2ος ΟΜΙΛΟΣ
ΕΠΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ – ΑΟ Χανιώτης
ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ Β΄ – Αναγέννηση Επανομής
ΕΠΣ ΚΙΛΚΙΣ – ΠΑΟΚ Κρηστώνης ή Απόλλων Ευρωπού
ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ – Εθνικός Γιαννιτσών
ΕΠΣ ΗΜΑΘΙΑΣ – Αστέρας Τριποτάμου
ΕΠΣ ΠΙΕΡΙΑΣ – ΓΑΣ Σβορώνου
ΕΠΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ – Μελιτέας Μελίτης

3ος ΟΜΙΛΟΣ
ΕΠΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – Καστοριά 1980
ΕΠΣ ΗΠΕΙΡΟΥ – Θύελλα Κατσικάς
ΕΠΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ – ΑΕ Νέας Σελεύκειας
ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – Αστέρας Πετρίτη
ΕΠΣ ΑΡΤΑΣ – ΑΕ Ξηροβουνίου
ΕΠΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ-ΛΕΥΚΑΔΑΣ – Απόλλων Πάργας
ΕΠΣ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ – Αναγέννηση Στάνου

4ος ΟΜΙΛΟΣ
ΕΠΣ ΚΟΖΑΝΗΣ – Μακεδονικός Φούφα
ΕΠΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ – Πυρσός Γρεβενών ή Γρεβενά Αεράτα
ΕΠΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ – Διγενής Νεοχωρίου
ΕΠΣ ΛΑΡΙΣΑΣ – Δωτιέας Αγιάς
ΕΠΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ – Πύρασος Νέας Αγχιάλου
ΕΠΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ – Αστέρας Καρδίτσας
ΕΠΣ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ – ΑΟ Στυλίδας

5ος ΟΜΙΛΟΣ
ΕΠΣ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ – Παλληξουριακός
ΕΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΥ – ΑΟ Τσιλιβή ή ΑΟ Κατασταρίου ή Θύελλα Αμπελοκήπων  
ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ – ΑΠΣ Πάτραι
ΕΠΣ ΗΛΕΙΑΣ – Πανηλειακός
ΕΠΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ – Πανθουριακός
ΕΠΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ – Πανγυθεατικός
ΕΠΣ ΑΡΚΑΔΙΑΣ – Πανθυρεατικός

6ος ΟΜΙΛΟΣ
ΕΠΣ ΕΥΒΟΙΑΣ – ΑΟ Χαλκίς ή Ταμυναϊκός
ΕΠΣ ΒΟΙΩΤΙΑΣ – Κυπάρισσος Αντίκυρας
ΕΠΣ ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣ – Αίολος Καρπενησίου
ΕΠΣ ΦΩΚΙΔΑΣ – Απόλλων Ευπαλίου
ΕΠΣ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ –
ΕΠΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ – Παναργειακός
ΕΠΣ ΠΕΙΡΑΙΑ Β΄ – ΑΕ Μοσχάτου

7ος ΟΜΙΛΟΣ
ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ Β΄ – Άρης Πετρούπολης
ΕΠΣ ΠΕΙΡΑΙΑ Α΄ – Ελλάς Ποντίων
ΕΠΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ – Βύζας Μεγάρων
ΕΠΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ – ΑΟ Τυμπακίου ή Ρωμανός
ΕΠΣ ΧΑΝΙΩΝ – Απόλλων Αγ. Ιωάννη
ΕΠΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ – Νίκη Σητείας
ΕΠΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ  – Ερμής Ζωνιανών ή Αστέρας Περάματος

8ος ΟΜΙΛΟΣ
ΕΠΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ – Μαρκό
ΕΠΣ ΛΕΣΒΟΥ – Αετός Λουτρού
ΕΠΣ ΧΙΟΥ – Ατρόμητος Αγίου Γεωργίου
ΕΠΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ – Ελλάς Σύρου
ΕΠΣ ΣΑΜΟΥ  – Πυθαγόρας Κοντακαιίκων ή ΑΕ Βαθυλάκκου
ΕΠΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ  – Ιάλυσος ή Ηρακλής Μαριτσών
ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ Α΄ – Αγία Παρασκευή

Αναλυτικά οι αγωνιστικές:

1η αγωνιστική 08/05
2η αγωνιστική 11/05
3η αγωνιστική 15/05
4η αγωνιστική 22/05
5η αγωνιστική 25/05
6η αγωνιστική 29/05
7η αγωνιστική 05/06 

liganews.gr

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.