Κατηγορίες
ΠΑΕ ΧΑΝΙΑ

“Χορταστικό” 3-2 των Χανίων επί του ΟΦΙ στα Περιβόλια

Το τελευταίο τεστ προετοιμασίας πριν από την πρεμιέρα του πρωταθλήματος ήταν επιτυχημένο για την ομάδα μας, που επικράτησε με 3-2 του ΟΦ Ιεράπετρας, στα Περιβόλια.Ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο τα Χανιά έβγαλαν αρκετή διάθεση στον αγωνιστικό χώρο και είχαν ένα απολαυστικό 45λεπτο με τρία γκολ και αρκετές ευκαιρίες.

Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα του παιχνιδιού άλλαξε με τις αρκετές αλλαγές που έγιναν και οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν το σκορ.

Οι φάσεις του αγώνα

3’ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Κάσσου πλασέ του Τριανταφυλλάκου και 1-0.

6’ Σουτ του Τριανταφυλλάκου αποκρούει ο Παπαδόπουλος.

7’ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Κάρλος κεφαλιά του Κάσσου και 2-0.

19’ Φάουλ του Τριανταφυλλάκου η μπάλα στο τείχος, σουτ του Πλέγα άουτ.

24’ ΓΚΟΛ: Ο Κούστα με δυνατό σουτ μειώνει σε 2-1.

30’ Σέντρα του Κάσσου ο Μασένα εξ επαφής δεν μπόρεσε με προβολή να σκοράρει.

31’ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Ρέντζα ο Κάσσος με κεφαλιά ξανά κάνει το 3-1.

37’ Σουτ του Κάσσου μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος.

39’ Κόρνερ του Λεμονή κεφαλιά του Σμίλτου άουτ.

49’ Μπαλιά του Σωτηράκου ο Μπένκο βγαίνει αλλά δεν μπορεί να διώξει αλλά πριν βρεθεί “φάτσα” με το γκολ ο Μασένα ο Περδίκης απομακρύνει.

54’ ΓΚΟΛ: Από πάσα του Κούστα ο Ντάλα Κόστα με σουτ μειώνει σε 3-2.

69’ Ατομική ενέργεια και σουτ του Βρεττού άουτ.

72’ Πάσα του Αρναούτογλου ο Λαμπίρης σταματά με τα πόδια την προσπάθεια του Καλλιμάνη.

75’ Σουτ του Παναγιωτούδη απέκρουσε σε κόρνερ ο Μπένκο.

83’ Σουτ του Καρτσαμπά μπλόκαρε ο Μπένκο.

84’ Σουτ του Δημητριάδη ο Μπένκο μπλόκαρε

85’ Ο Γκούφας από κοντά με πλασέ αστοχεί.

90+2’ Σουτ του Παναγιωτούδη μπλόκαρε ο Μπένκο.

Διαιτητής: Πολυθοδωράκης Βοηθοί: Μαραγκάκης – Χάμπας

Χανιά (Αλέκος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης (67’ Λαμπίρης), Ρέντζας (46’ Αναστασόπουλος), Γρομητσάρης, Ανδρέου (67’ Καμαρά), Σωτηράκος, Πλέγας (67’ Καρτσαμπάς), Κάρλος (67’ Δημητριάδης), Τριανταφυλλάκος (46’ Παναγιωτούδης), Κάσσος (67’ Βρεττός), Μασένα (67’ Γιάκος), Διαμαντόπουλος (41’ λ.τρ. Σουντουρά).

ΟΦ Ιεράπετρας (Μανώλης Παπαματθαιάκης): Παπαδόπουλος (46’ Μπένκο), Καψάλης (50’ Πριόνας), Σμίλτος (88’ Τσακμάκης), Περδίκης (50’ Ζήσης), Μασουέρο (90’ Ματίας), Φουάσης (55’ Αρναούτογλου), Γκίνη (67’ Αργκιλέσι), Λεμονής (85’ Σμυρλάκης), Μπαράτα (55’ Αποστολίδης), Ντάλα Κόστα (55’ Γκούφας), Κούστα (67’ Καλλιμάνης).