Κατηγορίες
Basket Corner

Εργοτέλης μπάσκετ: Ήττα στη Νάξο, καλός για τρία δεκάλεπτα

Για τρία δεκάλεπτα ήταν ανταγωνιστικός ο Εργοτέλης ωστόσο έχασε την επαφή του με το σκορ στην τέταρτη περίοδο.

Η ηρακλειώτικη ομάδα ηττήθηκε με 65-50 και παραμένει στη βαθμολογία με μόλις μία νίκη.

Το ματς έγινε Σάββατο αντί για Κυριακή λόγω του ταξιδιού που χρειάστηκε να κάνει η ομάδα του Ηρακλείου.

Δεκάλεπτα: 16-12, 18-25, 46-37, 65-50
Διαιτητές: Κηπώσης, Τριανταφύλλου

Πανναξιακός (Βάβουλας): Καραγιάννης 4,  Μαγγιώρος 7(1), Ελευθερίου 2,  Ρούζιος 7(1),  Σεϊντίν 2, Μάκαρης 4, Καραγκιολίδης 7, Δημάκος 6(1), Σίμοβιτς 21(1), Μυλωνάς 4(1).

Εργοτέλης (Χριστοδούλου): Αθανασιάδης 11, Κουμάκης 8(2), Μανταλβάνος 2, Χαμηλάκης 3, Καραλής 17(1), Μπουμπάρης 9.

12. Πανναξιακός ΑΟΚ 7 (2-3)

*Πριν από την έναρξη του αγώνα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή για τον αδόκητο χαμό του 22χρονου Ευριπίδη Κουνάδη. Ο Πανναξιακός εξέδωσε την παρακάτω ανακοίνωση:

O Πρόεδρος, το Διοικητικό συμβούλιο, οι προπονητές και οι αθλητές του Πανναξιακού ΑΟΚ εκφράζουμε την βαθειά μας θλίψη και οδύνη για τον άδικο χαμό του νεαρού Ευριπίδη Κουνάδη.

Ο Ευριπίδης που τίμησε το σωματείο μας αγωνιζόμενος τόσο για αυτό όσο και για τα υπόλοιπα τμήματα του Πανναξιακού μας, αποτέλεσε ένα παιδί ευγενικό με ηθικές αρχές και πάντα με ένα χαμόγελο στα χείλη.