Κατηγορίες
Basket Corner

Ευρωλίγκα: Βαθμολογία και όλο το υπόλοιπο πρόγραμμα της κανονικής περιόδου

Η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε της Μπολόνια με 89-74 στη “Virtus Segafredo Arena” για 29η αγωνιστική της Euroleague, αφήνοντας έτσι τους Ιταλούς μία νίκη πίσω από τον Παναθηναϊκό και τον Ολυμπιακό.

Το πρόγραμμα της 29ης αγωνιστικής:

Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 71-65

Φενέρμπαχτσε – Βαλένθια 118-88

Ερυθρός Αστέρας – Μακάμπι Τελ Αβίβ 80-84

Άλμπα Βερολίνου – Μονακό 82-90

Μπασκόνια – Αρμάνι Μιλάνο 88-73

Μπαρτσελόνα – Παρτίζαν 94-76

Βιλερμπάν – Αναντολού Εφές 80-84

Βίρτους Μπολόνια – Ρεάλ Μαδρίτης 74-89

Μπάγερν Μονάχου – Ζάλγκιρις Κάουνας 64-58

Η βαθμολογία της Euroleague:

Ρεάλ Μαδρίτης 23-6

Μπαρτσελόνα 20-9

Μονακό 19-10

Παναθηναϊκός 18-11

Ολυμπιακός 18-11

Φενέρμπαχτσε 18-11

Βίρτους Μπολόνια 17-12

Μπασκόνια 16-13

Μακάμπι Τελ Αβίβ 16-13

Παρτίζαν 13-16

Βαλένθια 13-16

Αναντολού Εφές 13-16

Μπάγερν Μονάχου 13-16

Αρμάνι Μιλάνο 12-17

Ζάλγκιρις Κάουνας 11-18

Ερυθρός Αστέρας 10-19

Βιλερμπάν 7-22

Άλμπα Βερολίνου 5-24

Το πρόγραμμα της 30ής αγωνιστικής:

Αναντολού Εφές – Ολυμπιακός 19/3 στις 19:30

Ζάλγκιρις Κάουνας – Βίρτους Μπολόνια 19/3 στις 20:00

Άλμπα Βερολίνου – Ρεάλ Μαδρίτης 19/3 στις 21:00

Μακάμπι Τελ Αβίβ – Βιλερμπάν 19/3 στις 21:05

Παρτίζαν – Μπασκόνια 19/3 στις 21:30

Φενέρμπαχτσε – Μπαρτσελόνα 20/3 στις 19:45

Μονακό – Αρμάνι Μιλάνο 20/3 στις 20:00

Ερυθρός Αστέρας – Παναθηναϊκός AKTOR 20/3 στις 21:00

Βαλένθια – Μπάγερν Μονάχου 20/3 στις 21:30

Το πρόγραμμα της 31ης αγωνιστικής:

Αναντολού Εφές – Άλμπα Βερολίνου 21/3 στις 19:30

Ζάλγκιρις Κάουνας – Μπασκόνια 21/3 στις 20:00

Ολυμπιακός – Βιλερμπάν 21/3 στις 21:15

Παρτίζαν – Ρεάλ Μαδρίτης 21/3 στις 21:30

Ερυθρός Αστέρας – Βίρτους Μπολόνια 22/3 στις 20:00

Μονακό – Βαλένθια 22/3 στις 20:00

Παναθηναϊκός AKTOR – Μπαρτσελόνα 22/3 στις 21:15

Μπάγερν Μονάχου – Μακάμπι Τελ Αβίβ 22/3 στις 21:30

Αρμάνι Μιλάνο – Φενέρμπαχτσε 22/3 στις 21:30

Το πρόγραμμα της 32ης αγωνιστικής:

Μακάμπι Τελ Αβίβ – Βαλένθια 27/3 στις 21:05

Ζάλγκιρις Κάουνας – Αρμάνι Μιλάνο 28/3 στις 20:00

Μπάγερν Μονάχου – Μπαρτσελόνα 28/3 στς 21:30

Παρτίζαν – Ολυμπιακός 28/3 στις 21:30

Μπασκόνια – Εφές 28/3 στις 21:30

Βιλερμπάν – Μονακό 28/3 στις 22:00

Φενέρμπαχτσε – Άλμπα Βερολίνου 29/3 στις 19:45

Ρεάλ Μαδρίτης – Ερυθρό Αστέρας 29/3 στις 21:30

Βίρτους Μπολόνια – Παναθηναϊκός AKTOR 29/3 στις 21:30

Το πρόγραμμα της 33ης αγωνιστικής:

Ερυθρός Αστέρας – Ολυμπιακός 4/4 στις 20:00

Μονακό – Ζάλγκιρις Κάουνας 4/4 στις 20:00

Μπαρτσελόνα – Μακάμπι Τελ Αβίβ 4/4 στις 21:30

Άλμπα Βερολίνου – Παρτίζαν 4/4 στις 21:30

Βαλένθια – Βιλερμπάν 4/4 στις 21:45

Φενέρμπαχτσε – Αναντολού Εφές 5/4 στις 20:45

Ρεάλ Μαδρίτης – Μπασκόνια 5/4 στις 21:30

Μπάγερν Μονάχου – Παναθηναϊκός AKTOR 5/4 στις 21:30

Αρμάνι Μιλάνο – Βίρτους Μπολόνια 5/4 στις 21:30

Το πρόγραμμα της 34ης αγωνιστικής:

Ζάλγκιρις Κάουνας – Ρεάλ Μαδρίτης 11/4 στις 20:00

Μονακό – Μπάγερν Μονάχου 11/4 στις 20:00

Αναντολού Εφές – Ερυθρός Αστέρας 11/4 στις 20:30

Μακάμπι Τελ Αβίβ – Αρμάνι Μιλάνο 11/4 στις 21:05

Παναθηναϊκός AKTOR – Άλμπα Βερολίνου 11/4 στις 21:15

Ολυμπιακός – Φενέρμπαχτσε 12/4 στις 21:15

Παρτίζαν – Βαλένθια 12/4 στις 21:30

Βίρτους Μπολόνια – Μπασκόνια 12/4 στις 21:30

Βιλερμπάν – Μπαρτσελόνα 12/4 στις 22:00

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *