Κατηγορίες
Basket Corner

Γ’ Εθνική μπάσκετ: Νέα νίκη ο Εργοτέλης με… παιδικό σκορ!

Νίκη χρυσάφι για τον Εργοτέλη στην Αμαλιάδα με το απίστευτο σκορ (που θυμίζει παιδικό πρωτάθλημα) 45-30.

Αναλυτικά η εικόνα της 2ης αγωνιστικής του ομίλου του Εργοτέλη:

1ος  Όμιλος – 2η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ – Παναχαϊκή ΓΕ 69-64 (παρ.)

ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών – ΓΣ Διαγόρας Ρόδου 59-55

ΣΔΥ Τρίπολης – ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 48-45

ΑΣ Σφήκα Αμαλιάδας – ΓΣ Εργοτέλης 30-45

ΣΚ Καλαμάτα – ΑΟ Γλαύκος 83-76 (παρ.)

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών – ΓΣ Διαγόρας Ρόδου 59-55

Δεκάλεπτα: 20-18, 32-35, 45-44, 59-55

Διαιτητές: Γρίβα, Χρόνης

Αίολος Αγυιάς (Παπαδημητρίου): Χατζόπουλος, Βουρνάς 25(1), Βαλαής, Γιαννικόπουλος 3, Αγγελούδης, Θανόπουλος 9(3), Παπαβασιλόπουλος 7, Μαναβόπουλος 3, Καλλής 5(1), Αγγελακόπουλος 3(1), Θεοδωρόπουλος, Γοργότσης 4.

Διαγόρας Ρόδου (Καλαϊτζίδης): Κ. Καταιβάνης, Κουρμαδιάς, Μαρουλάκης 10(2), Καράβας 6(1), Χατζηδημητρίου 12(2), Χ. Καταιβάνης 2, Μήτσου 19 (1), Δερμετζάκης 6(2), Κανύχης, Γιακάι.

ΑΣ Σφήκα Αμαλιάδας – ΓΣ Εργοτέλης 30-45

Δεκάλεπτα: 8-11, 16-29, 16-33, 30-45

Διαιτητές:  Μπακετέα, Μπαβέλας

Αμαλιάδα (Νιπεργιάλης): Νοέας 9, Τζίμης 1, Συνετός 2, Πελίγκος 4, Μπεκρής 4, Σαρίκας2, Δασκαλόπουλος 2, Αγραπιδάκης , Μπουγάς 3(1), Τεφάνης 2, Βασιλείου 1.

Εργοτέλης (Βισκαδουράκης): Αναστασάκης, Αθανασιάδης 7(1), Μαϊστρέλης 3(1), Μανιάδης 2, Χριστοδούλου 2, Κουμάκης 2, Μαχαιριανάκης 7, Καραλής 7, Γουμενάκης 3(1), Γιαννακόπουλος 10, Μπουμπάρης 2.

ΣΚ Καλαμάτα – ΑΟ Γλαύκος 83-76 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 22-21, 35-37, 46-51, 60-60 (κ.α.), 83-76

Διαιτητές: Κούλης, Αδαμόπουλος

Καλαμάτα (Νώντας): Χατζηαγγέλου, Χρονόπουλος, Μπούσι 13(1), Πολίτης 2, Πετρίδης, Νάκης 32(3), Σαλάι 15(1), Περρωτής 13, Πέζος 3, Φραγγέας, Μπάκας 5, Παναγόπουλος.

Γλαύκος (Μπορμπόλης): Διαμαντόπουλος 17(2), Χουλιάρας 13(1), Σταθόπουλος 14(1), Ροκανάς 6(2), Σπύρου 2, Καραγγελής, Λαμπρόπουλος 8(2), Παλλαδινός 15(2), Σίδας 1, Νακόπουλος.

Βαθμολογία

1. ΓΣ Εργοτέλης 4 (2-0)

2. ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών 4 (2-0)

3. ΣΚ Καλαμάτα 4 (2-0)

4. ΓΣ Διαγόρας Ρόδου 3 (1-1)

5. ΑΣ Σφήκα Αμαλιάδας 3 (1-1)

6. ΣΔΥ Τρίπολης 3 (1-1)

7. Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ  3 (1-1)

8. ΑΟ Γλαύκος 2 (0-2)

9. Παναχαϊκή ΓΕ 2 (0-2)

10. ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 2 (0-2)

Επόμενη αγωνιστική (3η, 7/11)

Παναχαϊκή ΓΕ-ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών

ΓΣ Διαγόρας Ρόδου-ΣΔΥ Τρίπολης

ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς-ΑΣ Σφήκα Αμαλιάδας

ΓΣ Εργοτέλης-ΑΟ Γλαύκος

ΣΚ Καλαμάτα-Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ