Κατηγορίες
Υγρός στίβος

Κανονικά το πόλο το ΣΚ – Με Βόλο ο ΝΟΧ

Σε εξέλιξη το Σαββατοκύριακο (8-9/1) τα πρωταθλήματα

Στη δίνη της έξαρσης της πανδημίας και με τη λήψη όλων των απαραίτητων μέτρων που προβλέπονται και από το επικαιροποιημένο πρωτόκολλο, συνεχίζονται το Σαββατοκύριακο τα πρωταθλήματα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών & Γυναικών και Α2 Ανδρών.

Α1 ΑΝΔΡΩΝ (11η αγωνιστική)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο, 8/1

*Εθνικό Πειραιά          14.00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ (Μανώλης Παϊρακταρίδης, Γιάννης Αντζουλάκος)

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

Αλυτάρχης: Ντίνος Σακελλαράκης

*Δημοτικό Γουδή         16.00   ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΑΕΚ (Γιώργος Σταυρίδης, Ανδρέας Κατσώνης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας

Αλυτάρχης: Λάμπρος Μιχαηλίδης

*Ποσειδώνιο   16.00   ΠΑΟΚ ERGO DOMUS – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Σπύρος Αχλαδιώτης, Γιώργος Πολυχρονόπουλος)

Παρατηρητής: Νίκος Αργυρός

Αλυτάρχης: Αντώνης Ρέντας

Αναβάλλεται το παιχνίδι: ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ                 173-56 30

2.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ       132-91 24

3.ΑΕΚ                               103-80 21

4.ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ          104-95 21

5.ΠΑΟΚ ERGO DOMUS       100-124 9

-.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ              84-122 9

7.ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ   69-106 6

8.ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ     82-173 0

ΣΚΟΡΕΡ

37 Φουντούλης (Ολυμπιακός), 33 Γούνας (Απόλλων Σμύρνης), 29 Κριγιέστορατς (ΑΕΚ), Μιγιούσκοβιτς (ΑΝΟ Γλυφάδας), 27 Γενηδουνιάς (Ολυμπιακός), Γκίλλας (Ολυμπιακός)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο, 8/1

*Εθνικό Χανίων          14.15   ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ (Ηλίας Δαμιανάκης, Γρηγόρης Σπανούδης)

Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου

Αλυτάρχης: Ιάκωβος Κουμής

*Δημοτικό Περιστερίου           16.00   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΥΔΡΑΪΚΟΣ (Ανδρέας Μοίραλης, Χρήστος Κουρτίδης)

Παρατηρητής: Νίκος Σταυρόπουλος

Απευθείας μετάδοση από το KOE TV

*Ιωνικό            17.00   ΝΟ ΧΙΟΥ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Κώστας Κυράνης, Αλέξανδρος Χατζηγούλας)

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

Αλυτάρχης: Τάκης Ταναϊνης

Αναβάλλεται το παιχνίδι: ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ         140-66 27

-.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ                    122-81 27

3.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ             122-77 21

-.ΥΔΡΑΪΚΟΣ                      116-81 21

5.ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ             92-109 9

-.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                     98-135 9

7.ΝΟ ΧΙΟΥ                         57-116 4

8.ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                    73-155 1

ΣΚΟΡΕΡ

28 Δήμου (Πανιώνιος), 27 Μοσκόφ (Πανιώνιος), Παπασηφάκης (ΓΣ Περιστερίου), 24 Αράγια (ΟΥΚ Βόλου), 23 Γκιουβέτσης (ΝΟ Βουλιαγμένης), Τοτ (ΝΟ Χανίων)

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ (7η αγωνιστική)

Σάββατο, 8/1

*Δημοτικό Νέας Σμύρνης       14.30   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Στάθης Κόκκινος, Μιχάλης Μάρκοβιτς)

*Εθνικό Πειραιά          16.00   ΕΘΝΙΚΟΣ NOBEL HELLAS – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ (Μανώλης Παϊρακταρίδης, Γιάννης Αντζουλάκος)

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

Αλυτάρχης: Ντίνος Σακελλαράκης

*Εθνικό Λάρισας         17.00   ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΑΕΚ (Σπύρος Αχλαδιώτης, Χρήστος Κυράνης)

Παρατηρητής: Μίλτος Ελευθεριάδης

Αλυτάρχης: Σωτήρης Καλογήρου

Αναβάλλονται τα παιχνίδια: ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ, ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ I REPAIR – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΠΑΟΚ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ I REPAIR            80-38   18

2.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ                             98-25   15

3.ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                    72-24   13

4.ΑΕΚ                                          77-56   10

-.ΕΘΝΙΚΟΣ NOBEL HELLAS            70-49   10

-.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ                               51-36   10

7.ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                              65-61   9

-.ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                           51-63   9

-.ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                55-71   9

10.ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ               25-73   0

-.ΠΑΟΚ                                         29-109 0

12.ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ                              33-101 0

Σημείωση: Ολυμπιακός και Πανιώνιος έχουν έναν (1) αγώνα λιγότερο

ΣΚΟΡΕΡ

29 Νίνου Ειρ. (ΑΝΟ Γλυφάδας I repair), 20 Σάπκινα (ΝΕ Πατρών), 16 Καρυπίδου Ηρ. (ΝΟ Λάρισας), Κοντογιάννη (ΑΝΟ Γλυφάδας I repair), Κότσια (ΑΕΚ), Μπενέκου Άλκ. (Εθνικός Nobel Hellas), 15 Καρυπίδου Μελ. (ΝΟ Λάρισας), Πασκάλ (ΑΕΚ), Τριχά (Ολυμπιακός)

Α2 ΑΝΔΡΩΝ (10η αγωνιστική)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο, 8/1

*«Αντώνης Πεπανός» 13.00   ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – ΠΕΚΕ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ (Μαρία Δασκαλοπούλου, Αιγέας Παντελής)

Παρατηρητής Λευτέρης Γιαννέλλης

Αλυτάρχης: Φίλιππος Αντίοχος

*«Αντώνης Πεπανός» 14.30   ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Μαρία Δασκαλοπούλου, Αιγέας Παντελής)

Παρατηρητής: Λευτέρης Γιαννέλλης 

Αλυτάρχης: Φίλιππος Αντίοχος

Αναβάλλονται τα παιχνίδια: ΟΦΗ – ΣΚ ΡΟΗ και ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ           126-71 24

2.ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ  193-81 19

3.ΟΦΗ                      96-85   17

4.ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ            99-77   15

5.ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ            91-105 13

6.ΠΕΚΕΒΡΟΝΤΑΔΟΥ    92-114 7

-.ΣΚ ΡΟΗ                   71-104 7

8.ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ      62-103 1         

Β’ ΟΜΙΛΟΣ   

Σάββατο, 8/1

*«Αντώνης Δημητρόπουλος» 15.00   ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ – ΟΦΘ (Νίκος Μπουδραμής, Ανέστης Κωνσταντινίδης)

Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης

Αλυτάρχης: Κείμης Μαρσέλλος

*Δημοτικό Χαλανδρίου           17.30   ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ (Κώστας Βασιλείου, Μιχάλης Μάρκοβιτς)

Παρατηρητής: Νίκος Σταυρόπουλος

Αναβάλλονται τα παιχνίδια: ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ – ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ και ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΟΦΘ                        110-71 24

2.ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ             118-80 21

3.ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ       106-87 19

-.ΝΗΡΕΑ ΓΕΡΑΚΑ           88-73   19

5.ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.             90-76   14

6.ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ         74-90   6

7.ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ            62-112 3

8.ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ              57-116 0

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *