Κατηγορίες
Τοπικό IN THE SPOTLIGHT

Κύπελλο Χανίων: “Απόδραση” από το Νιο Χωριό για την ΑΠ Σούδας!

Σπουδαία πρόκριση για την Α.Π.Σούδας που έδειξε ότι θα είναι ιδιαίτερα ανταγωνιστική στη φετινή Β’ ΕΠΣΧ.

Η Σούδα επικράτησε με 3-2 του Νέου Σαμψόντα και πήρε την πρόκριση στην επόμενη φάση του θεσμού.

Μάλιστα, η Σούδα προηγήθηκε με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο με τα γκολ των Κουρκουμελάκη στο 10′ και Κέτι στο 35. Ο Νέος Σαμψών ισοφάρισε 2-2 στις αρχές του β’ ημιχρόνου με Διαμαντάκη (48′) και Λαβράνο (51′ με πέναλτι), αλλά η ΑΠ Σούδας ήταν εκείνη που έφυγε με την πρόκριση.

Στο 62′ κέρδισε πέναλτι ο Παναγιώτης Μαναρώλης και ένα λεπτό αργότερα, ο Φούκας έκανε το 3-2.

Υπενθυμίζεται ότι ο αγώνας αυτός όπως και ο αυριανός, Τιτάν-Ασπίδα γίνονται κανονικά (ασχέτως της αναστολής) αφού οι 4 αυτές ομάδες έχουν εγγραφεί στο μητρώο της ΓΓΑ.