Κατηγορίες
Άρης Σούδας IN THE SPOTLIGHT ΙΩΝΙΑ Τοπικό

Κυρίαρχος ο Άρης Σούδας! 3-1 την Ιωνία στο ντέρμπι (Pics)

O Άρης Σούδας μετέτρεψε το ντέρμπι πρεμιέρας με την Ιωνία σε μια εύκολη διαδικασία.

Στο ματς που έγινε στη Σούδα, η ομάδα του Γιώργου Κόλτζου ξεκίνησε ιδανικά και με γκολ του Κώστα Τσίγκα στο 7′ πήρε γρήγορα το προβάδισμα στο σκορ. Ο Άρης ήταν κυρίαρχος στο πρώτο ημίχρονο αλλά το σκορ παρέμεινε στο 1-0.

Στο 51′ ωστόσο, ο αδερφός του, ο Φώτης Τσίγκας έκανε το 2-0 για τον Άρη και στο Ροκάκης στο 69′ με κεφαλιά “κλείδωσε” τη νίκη των γηπεδούχων!

Στις καθυστερήσεις ένα πολύ ωραίο γκολ με σουτ του Γεωργακάκη διαμόρφωσε το τελικό 3-1 για τον Άρη που δείχνει ότι σίγουρα θα είναι από τις ομάδες που θα διεκδικήσουν την πρώτη θέση στο φετινό πρωτάθλημα και παρά τις σημαντικές απουσίες των Σεληνιωτάκη και Παπαθανασίου.

Άρης Σούδας (Γ.Κόλτζος): Σαρτζετάκης, Μαλαμάς, Κονταράκης, Σούλιαρης, Βαρδάκης (77′ Μπακογιάννης), Φέζγκα, Τσίγκας Κώστας, Ροκάκης, Τσίγκας Φώτης (70′ Λαδάς), Στρατουδάκης (70′ Μαυρομάτης), Μανταδάκης

Ιωνία (Λ. Βεστάκης): Χριστουλάκης, Χρυσός, Καλαμαρίδης, Μωραϊτάκης, Κωνσταντόπουλος (75′ Χαιρεκάκης), Πάτα (75′ Τσαούσι), Περαθωράκης, Κοτζαμιχάλης (51′ Μαυρομάτης), Μπάτζιο, Βασιλομιχελάκης, Καλαϊτζάκης (46′ Γεωργακάκης)