Κατηγορίες
Live Εξέλιξη

LIVE Ενημέρωση: Τελικός Κυπέλλου Χανίων! Απόλλων-Ήφαιστος 4-0 (ΤΕΛ)

Η σελίδα ανανεώνεται αυτόματα.

Λεπτό προς λεπτό η εξέλιξη του 50ου τελικού του Κυπέλλου Χανίων που γίνεται στα Περιβόλια, μεταξύ του Απόλλωνα Αγ. Ιωάννη και του Ήφαιστου.

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ!!

90′ 3 λεπτά καθηστερήσεις.

81′ Αλλαγή Απόλλων: Γαλανίδης έξω, Γκούντελος μέσα, Μάνος Ψαράκης έξω, Βακαλουνάκης μέσα.

80′ ΓΚΟΛ ΑΠΟΛΛΩΝ!! Από σκαφτή ασίστ του Δρακάκη, με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή ο Μάνος Ψαράκης … 4-0!!!

78′ Αλλαγές Ήφαιστου: Αντί Δημητρογιαννάκη, Σπυριδάκης και αντί Χαλεβελάκη, ο Ορφανουδάκης.

77′ ΓΚΟΛ ΑΠΟΛΛΩΝ!! Από σέντρα του Ταταράκη, ο Δρακάκης με προβολή…. 3-0!!

74′ Αλλαγή Απόλλων: Αντί Άκη Ψαράκη, ο Ρουσάκης.

73′ ΓΚΟΛ ΑΠΟΛΛΩΝ!! Με γυριστή κεφαλιά του Άκη Ψαράκη από σέντρα του Ταταράκη, το …2-0!!!

Έξαλλοι πανηγυρισμοί στο γκολ του Μπάτζιο!

69′ ΓΚΟΛ ΑΠΟΛΛΩΝ!! Από κάθετη του Δρακάκης, ο Μπάτζιο με ιδανικό σουτ στο “Γ” νικάει τον Σφακιωτάκη και …1-0!!!

68′ Τρομερό “σκαφτό” του Μποτωνάκη, εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Σφακιωτάκης!

67′ Σέντρα του Ταταράκη, κεφαλιά του Δρακάκη (στην έξοδο του Σφακιωτάκη), άουτ η μπάλα.

65′ Διπλή μεγάλη φάση για τον Απόλλωνα. Σουτ του Μποτωνάκη στο κάθετο δοκάρι και στην επαναφορά νέο σουτ του Μπάτζιο, αποκρούει ο Σφακιωτάκης!

64′ Μπαλιά του Ταταράκη στον Δρακάκη, από πλάγια θέση στέλνει την μπάλα άουτ.

Μία ώρα αγώνα…

59′ Αλλαγή Ήφαιστος: Αντί Σπανουδάκη, ο Λενταράκης.

53′ Αλλαγή Απόλλων: Αντί Καρβούνη, ο Μπάτζιο

52′ Ο Ήφαιστος εξακολουθεί να στέκεται εξαιρετικά απέναντι στον πρωταθλητή της Α’ ΕΠΣΧ Απόλλωνα.

49′ Σουτ του Νικάκη, εύκολα ο Κουκλάκης μπλόκαρε.

46′ Έναρξη β’ ημιχρόνου

Βράβευση του συνταξιοδοτούμενου υπαλλήλου των Περιβολίων Νίκου Κατσιγιαννάκη από τον αντιδήμαρχο αθλητισμού Στέλιο Μιχαηλάκη.
“Πηγαδάκι” με Δρικάκη, Μιχαηλάκη, Κατσιγιαννάκη.

Μετά το καταιγιστικό πρώτο ημίωρο του Απόλλωνα, με σωρεία ευκαιριών, ο Ήφαιστος ισορρόπησε το ματς στο τελευταίο τέταρτο και μάλιστα είχε δύο ππολύ καλές ευκαιρίες να σκοράρει. Ο Τελικός έχει πολύ ενδιαφέρον με τον Ήφαιστο να εμφανίζεται εξαιρετικά αντωγωνιστικός.

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45′ Ένα λεπτό καθυστερήσεις.

39′ Ο Ντινάι βγαίνει τετ α τετ με τον Κουκλάκη από πλάγια θέση, σκάβει την μπάλα που καταλήγει άουτ. Ανεβαίνει ο Ήφαιστος.

34′ Τρομερή ευκαιρία ο Ήφαιστος! Σέντρα σουτ του Κουνδουράκη η μπάλα στο κάθετο δοκάρι του Κουκλάκη!

Ασφυκτική πίεση ο Απόλλων! Μικρή διακοπή λόγω τραυματισμού

30′ Διαγώνιο σουτ του Άκη Ψαράκη σύρριζα άουτ!

29′ Ακυρώνεται γκολ του Δρακάκη για επιθετικό φάουλ

28′ Από πάσα του Γαλανίδη, διαγώνιο σουτ του Μάνου Ψαράκη λίγο άουτ, ενώ δεν πρόλαβε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα ο Καρβούνης. Στην εξέλιξη νέο σουτ του Ψαράκη στην περιοχή, απέκρουσε ο Σφακιωτάκης.

23′ Τρομερή ενέργεια του Μποτωνάκη από αριστερά, περνάει τους πάντες, ασίστ στον Δρακάκη που “σκοτώνει” την μπάλα, ψηλά άουτ.

19′ O Mάνος Ψαράκης με κεφαλιά μέσα από τη μικρή περιοχή στέλνει την μπάλα άουτ!

16′ Τετ α τετ ο Καρβούνης διώχνει ο Σφακιωτάκης που κρατά το 0-0.

15′ Ωραίο σουτ του Μποτωνάκη άουτ η μπάλα.

Πάντα στο 0-0 στα πρώτα 12 λεπτά.

7′ Προβολή του Γιάννη Δρακάκη στο οριζόντιο δοκάρι του Ήφαιστου!

2′ Kαρβούνης στον Μάνο Ψαράκη που πλασάρει μέσα από την περιοχή αλλά μπλόκαρε ο Σφακιωτάκης.

1′ Έναρξη αγώνα

Είχαμε ανάκρουση Εθνικού Ύμνου και ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Λευτέρη Πετρά.

Απόλλων Αγ. Ιωάννη (Χρ. Παπαδογιάννης): Κουκλάκης, Παπακαστρήτσιος, Παληγεώργος (81′ Νταγκουνάκης), Ταταράκης, Γαλανίδης (81′ Γκούντελος), Μαρκουλάκης, Μποτωνάκης, Ψαράκης Α. (74′ Ρουσάκης), Καρβούνης (53′ Μπάτζιο), Ψαράκης Μ. (81′ Βακαλουνάκης), Δρακάκης

Ήφαιστος (Γ. Μπονατάκης): Σφακιωτάκης, Σίνης, Κουνδουράκης, Σπανουδάκης (58′ Λενταράκης), Ντινάι (82′ Γ. Νταουντάκης), Νικολακάκης (82′ Καβρουδάκης), Χαλεβελάκης (78′ Ορφανουδάκης), Νησωτάκης, Νικάκης, Δημητρογιαννάκης (78′ Σπυριδάκης), Δασκαλάκης.