Κατηγορίες
Υποδομές

Μεικτές Χανίων Κ15: Στα ημιτελικά σε ματς “θρίλερ” με το Ηράκλειο!

Τεράστια επιτυχία για τη μεικτή Χανίων Κ15!

Σε ένα ματς θρίλερ που έγινε στην Επισκοπή, τα Χανιά επιβλήθηκαν με 7-6 στα πέναλτι (κανονική διάρκεια 2-2) και προκρίθηκαν στα ημιτελικά του Πανελληνίου πρωταθλήματος Ενωσεων!

Η πρόκριση μάλιστα ήρθε μα ανατροπή, αφού στο ημίχρονο το Ηράκλειο προηγούνταν με 2-0, χάρη στα δύο γκολ του Τσαγκαράκη.

Τα Χανιά των Γιώργου Μουριζάκη και Τάκη Διακάκη μπήκαν αποφασισμένα στην επανάληψη και ισοφάρισαν γρήγορα με τον Σεληνιωτάκη στο 46′ και Πιτοπουλάκη στο 49′!

Στη συνέχεια και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες αλλά στα 80 λεπτά του ματς δεν μπήκε κάποιο τέρμα με συνέπεια το ματς να οδηγηθεί στα πέναλτι (δεν υπάρχει παράταση).

Εκεί ήρωας αναδείχθηκε ο τερματοφύλακας Πρωτοπαπαδάκης των Χανίων (εξαιρετικός και στον αγώνα) που αφού απέκρουσε στο 6-6 το πέναλτι του Παναγιωτάκη, ο ίδιος με εκτέλεση έκανε το τελικό 7-6 και χάρισε την πρόκριση στα Χανιά!

Η διαδικασία των πέναλτι:

7-6 Ο τερματοφύλακας των Χανίων εκτελεί χαρίζοντας την πρόκριση στην ομάδα των Χανίων!

6-6 Αποκρούει ο τερματοφύλακας των Χανίων το πέναλτι του Παναγιωτάκη!

6-6 Ευστοχεί και ο Βογιατζής για τα Χανιά.

5-6 Εύστοχος ο Ντουλάκης!

5-5 Ισοφαρίζει ο Λυβιάκης!

4-5 Γκολ για το Ηράκλειο με τον Χότζα!

4-4 Κρατάει ζωντανά τα Χανιά ο Λεβάκης!

3-4 Γκολ ο Μαυρογιαννάκης για το Ηράκλειο!

3-3 Ο κίπερ του Ηρακλείου αποκρούει το πέναλτι του Κοκκινάκη!

3-3 Χαμένο πέναλτι για το Ηράκλειο, με τον Πρωτοπαπαδάκη να μπλοκάρει το πέναλτι του Φαϊτάκη!

3-3 Αθανάσακης ισοφαρίζει. Δραματικό φινάλε στο Ρέθυμνο!

2-3 Δίνει προβάδισμα στο Ηράκλειο ο Τσαγκαράκης!