Κατηγορίες
Υγρός στίβος

ΝΟΧ: Μετά τους νέους άνδρες η πρόκληση για τους εφήβους

Μία νέα πολύ μεγάλη πρόκληση περιμένει την ομάδα πόλο εφήβων αυτή τη φορά στα τελικά του πανελληνίου πρωταθλήματος.

Λίγες ημέρες μετά την εξαιρετική πορεία που είχαν οι νέοι άνδρες, οι οποίοι κατέκτησαν την 2η θέση στην Ελλάδα, έρχεται η σειρά των εφήβων προκειμένου να διεκδικήσουν την υψηλότερη δυνατή θέση την φετινή χρονιά.

Ο Ναυτικός Ομιλος πρόκειται να ξεκινήσει τις υποχρεώσεις του την Παρασκευή 6 Αυγούστου με το παιχνίδι απέναντι στον ΝΟ Πατρών ενώ θ’ ακολουθήσουν αυτά απέναντι σε ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου και Βουλιαγμένη.

Αναλυτικά η αποστολή για τον Ναυτικό Ομιλο είναι η εξής: Αρετάκης, Ασγουδάκης, Γουρνιεζάκης, Ζουράρης, Κανδανολέων, Μανουσάκης, Μπαουράκης, Μπουρίκας, Νικηφοράκης, Νικολαΐδης, Ορφανουδάκης, Παπαμανωλιουδάκης, Πρωιμάκης, Σιδηρόπουλος, Σπάχιτς, Φαντριδάκης, Φυτράκης, Χειλουδάκης

Το πρόγραμμα των αγώνων είναι το εξής:

• 1ος όμιλος Αττικής – Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης

1η αγωνιστική Πέμπτη 5 Αυγούστου
19:00 Ολυμπιακός-ΓΣ Περιστερίου
20:30 Παναθηναϊκός-Νηρέας Χαλανδρίου
2η αγωνιστική Παρασκευή 6 Αυγούστου
11:00 Νηρέας Χαλανδρίου-Ολυμπιακός
12:30 ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός
3η αγωνιστική Παρασκευή 6 Αυγούστου
19:00 ΓΣ Περιστερίου-Νηρέας Χαλανδρίου
20:30 Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ
4η αγωνιστική Σάββατο 7 Αυγούστου
10:00 ΠΑΟΚ-ΓΣ Περιστερίου
11:30 Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός
5η αγωνιστική Σάββατο 7 Αυγούστου
19:00 Νηρέας Χαλανδρίου-ΠΑΟΚ
20:30 ΓΣ Περιστερίου-Παναθηναϊκός

• 2ος όμιλος Αττικής – Κολυμβητήριο Ηλιούπολης

1η αγωνιστική Πέμπτη 5 Αυγούστου
20:00 ΝΟ Λάρισας-ΟΥΚ Βόλου
21:30 ΝΟ Πατρών-Βουλιαγμένη
2η αγωνιστική Παρασκευή 6 Αυγούστου
09:00 Βουλιαγμένη-ΝΟ Λάρισας
10:30 Ν.Ο. Χανίων-ΝΟ Πατρών
3η αγωνιστική Παρασκευή 6 Αυγούστου
20:00 ΟΥΚ Βόλου-Βουλιαγμένη
21:30 ΝΟ Λάρισας-Ν.Ο. Χανίων
4η αγωνιστική Σάββατο 7 Αυγούστου
09:00 Ν.Ο. Χανίων-ΟΥΚ Βόλου
10:30 ΝΟ Πατρών-ΝΟ Λάρισας
5η αγωνιστική Σάββατο 7 Αυγούστου
19:00 Βουλιαγμένη-Ν.Ο. Χανίων
20:30 ΟΥΚ Βόλου-ΝΟ Πατρών

• Νοκ άουτ – Κυριακή 8 Αυγούστου

09:00 1ος 1ου ομίλου – 2ος 2ου ομίλου
10:30 2ος 1ου ομίλου – 1ος 2ου ομίλου
12:00 3ος 1ου ομίλου – 3ος 2ου ομίλου (5η-6η θέση)
13:30 4ος 1ου ομίλου – 4ος 2ου ομίλου (7η-8η θέση)
17:00 Μικρός τελικός
18:30 Τελικός