Κατηγορίες
Υγρός στίβος IN THE SPOTLIGHT

ΝΟΧ- πόλο: Η σειρά των εφήβων στα τελικά

Με στόχο το καλύτερο δυνατό ή εφηβική ομάδα πόλο του Ναυτικού Ομίλου Χανίων ξεκινά την Τετάρτη 21 Ιουνίου τις υποχρεώσεις της, παίζοντας στην τελική φάση του πανελληνίου πρωταθλήματος η οποία θα διεξαχθεί στην Θεσσαλονίκη.

Πρώτο παιχνίδι για τον ΝΟ Χανίων είναι αυτό απέναντι στον ΠΑΟΚ στις 7 το απόγευμα στο Ποσειδώνιο, ενώ την Πέμπτη 22 του μήνα θ’ ακολουθήσει αυτό απέναντι στο ΝΟ Λάρισας.

Συνολικά στο πρωτάθλημα λαμβάνουν μέρος 12 ομάδες που είναι χωρισμένες σε 4 ομίλους.

Αναλυτικότερα η αποστολή για τον προπονητή Μανούσο Βιζυράκη είναι η εξής: Μητράκης, Χολετσίδης, Δραμηλαράκης, Τζανακάκης, Σκουνάκης, Χειλουδάκης, Μαστορακάκης, Ζουζούνης, Γεωρβασάκης, Σάχου, Γράσσος, Μαραγκουδάκης, Χαρκιολάκης, Νικολακάκης και Κουνδουράκης.

Αναλυτικότερα το πρόγραμμα των αγώνων έχει ως εξής:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική Τετάρτη 21 Ιουνίου
17:45 Πανιώνιος-ΓΣ Ηλιούπολης
2η αγωνιστική Πέμπτη 22 Ιουνίου
09:00 Πανιώνιος-Παλαιό Φάληρο
3η αγωνιστική Πέμπτη 22 Ιουνίου
17:45 Παλαιό Φάληρο-ΓΣ Ηλιούπολης

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική Τετάρτη 21 Ιουνίου
19:00 ΠΑΟΚ-ΝΟ Χανίων
2η αγωνιστική Πέμπτη 22 Ιουνίου
10:15 ΠΑΟΚ-ΝΟ Λάρισας
3η αγωνιστική Πέμπτη 22 Ιουνίου
19:00 ΝΟ Λάρισας-ΝΟ Χανίων

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική Τετάρτη 21 Ιουνίου
20:15 ΝΟ Βουλιαγμένης-ΝΕ Πατρών
2η αγωνιστική Πέμπτη 22 Ιουνίου
11:30 ΝΟ Βουλιαγμένης-Ολυμπιακός
3η αγωνιστική Πέμπτη 22 Ιουνίου
20:15 Ολυμπιακός-ΝΕ Πατρών

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική Τετάρτη 21 Ιουνίου
21:30 Παναθηναϊκός-Αρης
2η αγωνιστική Πέμπτη 22 Ιουνίου
12:45 Παναθηναϊκός-ΝΟ Πατρών
3η αγωνιστική Πέμπτη 22 Ιουνίου
21:30 ΝΟ Πατρών-Αρης

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

Παρασκευή 23 Ιουνίου
09:45 (α) 3ος Α’ ομίλου-3ος Γ’ ομίλου
11:00 (β) 3ος Β’ ομίλου-3ος Δ’ ομίλου
12:15 (γ) 1ος Α’ ομίλου-2ος Γ’ ομίλου
13:30 (δ) 1ος Γ’ ομίλου-2ος Α’ ομίλου
17:00 (ε) 1ος Β’ ομίλου-2ος Δ’ ομίλου
18:15 (στ) 1ος Δ’ ομίλου-2ος Β’ ομίλου
19:30 Ηττημένος (α)-Ηττημένος (β) (11η-12η θέση)
20:45 Νικητής (α)-Νικητής (β) (9η-10η θέση)

ΤΕΛΙΚΟΙ

Σάββατο 24 Ιουνίου
08:00 (1) Ηττημένος (γ)-Ηττημένος (δ) (θέσεις 5-8)
09:00 (2) Ηττημένος (ε)-Ηττημένος (στ) (θέσεις 5-8)
10:00 (3) Νικητής (γ)-Νικητής (δ) (θέσεις 1-4)
11:00 (4) Νικητής (ε)-Νικητής (στ) (θέσεις 1-4)
15:00 Ηττημένος (1)-Ηττημένος (2) (7η-8η θέση)
16:00 Νικητής (1)-Νικητής (2) (5η-6η θέση)
17:00 Ηττημένος (3)-Ηττημένος (4) (3η-4η θέση)
18:00 Νικητής (3)-Νικητής (4) (1η-2η θέση)

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *