Κατηγορίες
Υγρός στίβος

ΝΟΧ: Ρίχνονται στα τελικά νέοι άνδρες-νέες γυναίκες!

Στο αποκορύφωμα βρίσκεται η φετινή προσπάθεια στα πανελλήνια πρωταθλήματα για τις ομάδες υδατοσφαίρισης νέων ανδρών και νέων γυναικών του Ναυτικού Ομίλου Χανίων. Και οι δύο δίνουν το παρών στα τελικά, η αυλαία των οποίων ανοίγει την Παρασκευή (29/3).

ΟΙ ΝΕΟΙ ΑΝΔΡΕΣ

Η πρωταθλήτρια ομάδα της προηγούμενης αγωνιστικής περιόδου, αυτή των νέων ανδρών, θα ξεκινήσει την προσπάθεια της παίζοντας στο κολυμβητήριο Βουλιαγμένης απέναντι στον ΠΑΟΚ, αντιμετωπίζοντας στη συνέχεια την Βουλιαγμένη και τη ΝΕ Πατρών.

Αναλυτικότερα το πρόγραμμα των αγώνων και για τους δύο ομίλους είναι το εξής:

Α’ όμιλος Αττικής (κολυμβητήριο Βουλιαγμένης)
1η αγωνιστική Παρασκευή 29 Μαρτίου
19:00 ΠΑΟΚ-ΝΟ Χανίων
20:30 Βουλιαγμένη-ΝΕ Πατρών
2η αγωνιστική Σάββατο 30 Μαρτίου
10:30 ΠΑΟΚ-ΝΕ Πατρών
12:00 Βουλιαγμένη-ΝΟ Χανίων
3η αγωνιστική Σάββατο 30 Μαρτίου
18:00 Βουλιαγμένη-ΠΑΟΚ
19:30 ΝΟ Χανίων-ΝΕ Πατρών

Β’ όμιλος Αττικής (κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης)
1η αγωνιστική Παρασκευή 29 Μαρτίου
20:15 Παναθηναϊκός-Πανιώνιος
21:45 ΓΣ Περιστερίου-ΝΟ Λάρισας
2η αγωνιστική Σάββατο 30 Μαρτίου
09:30 Παναθηναϊκός-ΝΟ Λάρισας
11:00 ΓΣ Περιστερίου-Πανιώνιος
3η αγωνιστική Σάββατο 30 Μαρτίου
17:30 ΓΣ Περιστερίου-Παναθηναϊκός
19:00 Πανιώνιος-ΝΟ Λάρισας

Κυριακή 31 Μαρτίου (κολυμβητήριο Βουλιαγμένης)
09:00 1ος Α’ ομίλου-2ος Β’ ομίλου
10:30 2ος Α’ ομίλου-1ος Β’ ομίλου
12:00 3ος Α’ ομίλου-3ος Β’ ομίλου (5η-6η θέση)
13:30 4ος Α’ ομίλου-5ος Β’ ομίλου (7η-8η θέση)

Κυριακή 31 Μαρτίου (κολυμβητήριο Βουλιαγμένης)
16:30 Μικρός τελικός
18:00 Τελικός

Αναλυτικότερα η αποστολή για τον προπονητή Βαγγέλη Βλαζάκη είναι η εξής: Γεωρβασάκης, Ζουζούνης, Κοκολάκης, Κρασαδάκης, Λιονάκης, Μαραγκουδάκης, Μητράκης, Νικολακάκης, Ξυφανταράκης, Παπαδάκης Αντ., Παπαδάκης Νικ., Ριζωνάκης, Σάχου, Σκουνάκης, Τζανακάκης, Τσιτράς και Χατζάκης.

ΟΙ ΝΕΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ

Αντίστοιχα, η ομάδα των νέων γυναικών η οποία έδειξε σε πολύ καλή κατάσταση στους προκριματικούς γύρους θα ξεκινήσει την προσπάθεια της, αντιμετωπίζοντας τον Ολυμπιακό ενώ θ’ ακολουθήσουν τα παιχνίδια κόντρα σε ΠΑΟΚ και Αλιμο.

Οι διαθέσιμες παίκτριες για τον προπονητή, Γιώργο Κατσουλάκη είναι οι εξής: Βούλγαρη, Γλυνιαδάκη, Γράσσου, Ζαχαράκη, Καραδάκη, Κουνδουράκη Αγ., Κουνδουράκη Αικ., Κυριακοπούλου, Λιοδάκη, Πασβάντη, Πατεράκη, Περδικάκη, Τρουλάκη, Φουράκη και Χαβρέ.

Αναλυτικότερα το πρόγραμμα των αγώνων και για τους δύο ομίλους έχει ως εξής:

Α’ όμιλος Αττικής (κολυμβητήριο Γλυφάδας)
1η αγωνιστική Παρασκευή 29 Μαρτίου
19:30 Βουλιαγμένη-Γλυφάδα
21:00 Εθνικός-ΝΕ Πατρών
2η αγωνιστική Σάββατο 30 Μαρτίου
11:00 Βουλιαγμένη-ΝΕ Πατρών
12:30 Εθνικός-Γλυφάδα
3η αγωνιστική Σάββατο 30 Μαρτίου
18:00 Εθνικός-Βουλιαγμένη
19:30 Γλυφάδα-ΝΕ Πατρών

Β’ όμιλος Αττικής (κολυμβητήριο Πειραιά)
1η αγωνιστική Παρασκευή 29 Μαρτίου
19:30 Ολυμπιακός-ΝΟ Χανίων
21:00 ΠΑΟΚ-Αλιμος
2η αγωνιστική Σάββατο 30 Μαρτίου
11:00 Ολυμπιακός-Αλιμος
12:30 ΠΑΟΚ-ΝΟ Χανίων
3η αγωνιστική Σάββατο 30 Μαρτίου
18:00 ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός
19:30 ΝΟ Χανίων-Αλιμος

Κυριακή 31 Μαρτίου (κολυμβητήριο Γλυφάδας)
09:00 1ος Α’ ομίλου-2ος Β’ ομίλου
10:30 2ος Α’ ομίλου-1ος Β’ ομίλου
12:00 3ος Α’ ομίλου-3ος Β’ ομίλου (5η-6η θέση)
13:30 4ος Α’ ομίλου-5ος Β’ ομίλου (7η-8η θέση)

Κυριακή 31 Μαρτίου (κολυμβητήριο Γλυφάδας)
17:30 Μικρός τελικός
19:00 Τελικός

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *