Κατηγορίες
ΠΑΕ ΧΑΝΙΑ

ΠΑΕ Χανιά: Ακόμα μια ισοπαλία!

Στο 1-1 έμεινε με την Επισκοπή η ομάδα των Χανίων.

Το ματς επηρέασαν και οι καιρικές συνθήκες καθώς φυσούσε πάρα πολύ γεγονός που επηρέαζε τις προσπάθειες των παικτών.

Τα Χανιά έμειναν για έναν ακόμη αγώνα στην ισοπαλία, 5 στα 5, ενώ για την Επισκοπή ήταν ο πρώτος βαθμός.

Ολα κρίθηκαν σε ένα διλεπτο με τα Χανιά να προηγούνται στο 70′ και να ισοφαρίζονται στο 71.

Οι φάσεις του αγώνα

18′ Επικίνδυνο φάουλ του Τριανταφυλλάκου ο Ταρσίσιο πήρε την κεφαλιά προς τα πίσω και ο Καλογεράκης μπλόκαρε.
20′ Σουτ του Εμποχ απέκρουσε σε κόρνερ ο Κατσιμήτρος.
21′ Κόρνερ του Ντεμέτριους κεφαλιά του Ταρσίσιο ψηλά άουτ η μπάλα.
23′ Μαρκάρισμα του Νοικοκυράκη στον Βασιλόγιαννη, διαμαρτυρίες για πέναλτι, κίτρινη για θέατρο στον Βασιλόγιαννη από τον διαιτητή
26′ Σουτ του Εμποχ ο Κατσιμήτρος μπλοκάρει.
48′ ΔΟΚΑΡΙ: Από κόρνερ του Κογιέτε η μπάλα με τον αέρα παίρνει περίεργη τροχιά και ο Καλογεράκης με τη βοήθεια του δοκαριού αποκρούει σε κόρνερ.
58′ Η Επισκοπή λόγω του αέρα δυσκολεύεται να βγάλει την μπάλα από την περιοχή, αυτή φτάνει στον Μπαΐροβιτς που σουτάρει άουτ.
63′ Πάσα του Ανδρικόπουλου σουτ του Νοικοκυράκη μπλόκαρε ο Κατσιμήτρος.
64′ Δυνατό σουτ του Κάρλος στην πρώτη του επαφή με την μπάλα άουτ.
66′ Μεγάλη ευκαιρία από πάσα του Βασιλόγιαννη ο Μπαΐροβιτς πλασάρει και ο Καλογεράκης αποκρούει.
69′ Φάουλ του Τριανταφυλλάκου μπλόκαρε σταθερά
70′ ΓΚΟΛ: Από μπαλιά του Τριανταφυλλάκου και κόντρες στην περιοχή ο Βασιλόγιαννης με προβολή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα παρά την προσπάθεια του Καλογεράκη (0-1).
71′ ΓΚΟΛ: Ο Ταρσίσιο με σουτ από πλάγια θέση ισοφαρίζει και στη συνέχεια τραυματίζεται (1-1).
87′ Διαμαρτυρίες για πέναλτι σε πέσιμο του Κόλα μέσα στην περιοχή.

Διαιτητής: Ντάουλας (Δυτ. Αττικής)
Βοηθοί: Οικονόμου Κ. (Δυτ. Αττικής) – Γουρνιάς (Αν. Αττικής)
4ος διαιτητής: Μπακογιάννης (Αθηνών)

Κίτρινες κάρτες: Βασιλόγιαννης (23′), Τριντάντε (35′), Μπαρμπόσα (68′), Πολυχρόνης (75′)

Επισκοπή (Γιάσμινκο Βέλιτς): Καλογεράκης, Ανδρικόπουλος, Μπαρμπόσα, Γκονσάλβες, Πολυχρόνης, Ντεμέτριους (80′ Τσιάβος), Εμποχ, Τριντάντε, Σουμπασάκης, Νοικοκυράκης (90+3′ Σταθόπουλος), Ταρσίσιο (74′ λ.τρ. Πέτρου).

Χανιά (Νίκος Παπαδόπουλος): Κατσιμήτρος, Βάρκας (85′ Καψάλης), Πατάπης, Ζιούλης (73′ Κόλα), Παντεκίδης, Κογιέτε (63′ Καμαρά), Παναγιωτούδης (85′ Βογιατζής), Βασιλακάκης (63′ Κάρλος), Τριανταφυλλάκος, Βασιλόγιαννης, Μπαΐροβιτς