Κατηγορίες
ΠΑΕ ΧΑΝΙΑ

ΠΑΕ Χανιά: Ισοπαλία αλλά μπορούσαν και νίκη

Αήττητα παρέμειναν τα Χανιά και στην Σπάρτη.

Τελικό αποτέλεσμα 0-0 αν και τα Χανιά, ειδικά στο β ημίχρονο είχαν τις φάσεις για να νικήσουν.

Στόχος για την ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου παραμένει η δεύτερη θέση.

Φάσεις αγώνα

6’ Μπαλιά του Φερέιρα σουτ του Αναστασόπουλου άουτ.
10’ Μπαλιά του Σοκολάροφ σουτ του Μπούντνικ από πλάγια θέση η μπάλα πάνω από την εστία.
12’ Φάουλ του Σοκολάροφ προβολή του Λάμτσε η μπάλα ψηλά άουτ.
17’ Κόρνερ του Σοκολάροφ κεφαλιά του Γκρατσόφ διώχνει σωτήρια ο Βασιλακάκης κερδίζοντας και φάουλ.
19’ Ο Τριανταφυλλάκος προσπαθεί να αποφύγει τον Λεωνιδόπουλο που βρίσκει καθαρά την μπάλα με το χέρι πεσμένος στο έδαφος, ακούσιο το θεωρεί η κ. Αντωνίου.
29’ Σουτ του Σοκολάροφ ψηλά άουτ.
40’ Κόρνερ του Σοκολάροφ κεφαλιά του Γκρατσόφ άουτ.
41’ Σέντρα του Καψάλη προ του Βασιλακάκη διώχνει ο Λάμτσε.
45’ Κόρνερ του Φερέιρα κεφαλιά του Λεωνιδόπουλου ο Φουρλάνος εξ επαφής δε βρίσκει την μπάλα.
48’ Αδύναμο σουτ του Σοκολάροφ η μπάλα μακριά από την εστία.
49’ Σουτ του Μπούντνικ θα έχει την ίδια κατάληξη.
52’ Μοναδική ευκαιρία από μπαλιά του Μπαΐροβιτς που κόντραρε σε αντίπαλο ο Κολλάς σούταρε, η μπάλα κόντραρε στον Λάμτσε και κατέληξε λίγο πάνω από την εστία.
55’ Νέα ευκαιρία από φάουλ του Κογιέτε και κεφαλιά του Τσαμούρη ο Κολλάς εξ επαφής βρίσκει την μπάλα και τη στέλνει άουτ.
64’ Απίστευτη ευκαιρία από γύρισμα του Βάρκα το σουτ στην κίνηση του Κολλά καταλήγει άουτ.
71’ Σουτ του Παναγιωτούδη άουτ.
75’ Σουτ του Μπαΐροβιτς αρκετά έξω από την εστία.
77’ Διαμαρτυρίες για πέναλτι σε πάτημα του Λεωνιδόπουλου σε Κολλά.