Κατηγορίες
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΠΑΕ ΧΑΝΙΑ

ΠΑΕ Χανιά: Μέτρια εμφάνιση και ήττα μετά από καιρό

Τα Χανιά δεν στάθηκαν στο ύψος των περιστάσεων, γνωρίζοντας ήττα με 1-0 από την Κηφισιά στην Καισαριανή.

Ένα γκολ του Γκότοβου στο 21′ ήταν αρκετό για τη νίκη των γηπεδούχων, με τους φιλοξενούμενους να δείχνουν να πτοούνται από τις απουσίες
και την κόπωση.

Αυτή ήταν πρώτη ήττα των Χανίων μετά από καιρό και η τρίτη συνολικά στο πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ 2 που μειώνει τις πιθανότητες
για τη διεκδίκηση της πρώτης θέσης.

Οι φάσεις του αγώνα
6’ Κόρνερ του Βαζ κεφαλιά του Αρτυματά διώχνει στη γραμμή ο Καψάλης.
8’ Φάουλ του Βαζ κεφαλιά του Αρτυματά άουτ.
12’ Σέντρα του Βαζ κεφαλιά του Καλλέργη άουτ.
15’ Σουτ του Παράνο μπλοκάρει ο Αναγνωστόπουλος.
21’ ΓΚΟΛ: Κόρνερ του Βαζ κεφαλιά του Γκότοβου η μπάλα στα δίχτυα (1-0).
37’ Κόρνερ του Βαζ κεφαλιά του Καλλέργη άουτ.
38’ Κράτημα του Γκότοβου στον Παράνο μέσα στην περιοχή αφήνει το παιχνίδι να συνεχιστεί ο διαιτητής.
40’ Σουτ του Βαζ άουτ.
41’ Ατομική ενέργεια και σουτ του Παράνο άουτ.
42’ Από μπαλιά του Οικονομίδη ο Καλλέργης βγαίνει στην πλάτη της άμυνας και σουτάρει για να αποκρούσει ο Κουτζαβασίλης.
50’ Καλή στιγμή με τα σουτ του Βασιλόγιαννη αρχικά και του Παράνο στη συνέχεια να κοντράρουν σε αμυνόμενους.
52’ Ο Κουτζαβασίλης αποκρούει το σουτ του Βαζ και στη συνέχεια απομακρύνει ο Φόμπι
53’ Σέντρα του Ναά σουτ του Παπασάββα άουτ.
77’ Πάσα του Βαζ σουτ του Οικονομίδη ψηλά άουτ.
78’ Ατομική ενέργεια και σουτ του Τέτει αποκρούει ο Κουτζαβασίλης.
87’ Ατομική προσπάθεια και σουτ του Τέτει μέσα από την περιοχή άουτ.

Κηφισιά: Αναγνωστόπουλος, Γκότοβος, Αρτυματάς, Παλασέφσκι, Τέτει, Παπασάββας, Οικονομίδης (90’ Σωτηράκος), Καλλέργης, Μουστάκης, Βαζ (80’ Ντοριβάλ), Ναά (58’ λ.τρ. Παυλάκης).
Χανιά: Κουτζαβασίλης, Καψάλης (46’ Φόμπι), Πατάπης, Τσαμούρης, Καμαρά (55’ Κογιέτε), Παναγιωτούδης (83’ Ζιούλης), Κ