Κατηγορίες
ΠΑΕ ΧΑΝΙΑ

ΠΑΕ Χανιά: Συνεχίζουν σε “μοτίβο” ισοπαλιών – 2-2 με Ρόδο!

Τρομερό ματς στα Περιβόλια αλλά χωρίς το επιθυμητο αποτέλεσμα για τα Χανιά.

Η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου προηγήθηκε δύο φορές αλλά ισοφαρίστηκε ισάριθμες φορές με συνέπεια να μείνει στο 2-2
απέναντι στη Ρόδο πο έδειξε ότι είνα εξαιρετική ομάδα και εξόχως ανταγωνιστική.

Ο Μπαΐροβιτς άνοιξε το σκορ στο 27′, ο Σταματελλόπουλος ισοφάρισε στο 43′, αλλά ο Τριανταφυλλάκος στην επιστροφή του στη δράση, έδωσε προβάδισμα στα Χανιά
στο Φινάλε του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη τα Χανιά έχασαν ευκαιρίες για το 3-1 και στο 80′ ο Μαρκόβσκι τα “τιμώρησε” με το 2-2.

4η ισοπαλία για τα Χανιά σε ισάριθμες αγωνιστικές.

Οι φάσεις του ματς
5′ Σέντρα του Βάρκα η μπάλα περνάει απ’ όλους και φτάνει στον Καμαρά που προσπαθεί να αιφνιδιάσει από πλάγια θέση τον Θεοδωράκη ο οποίος μπλόκαρε χωρίς πρόβλημα.
7′ Κόρνερ του Παναγιωτούδη κεφαλιά του Τσαμούρη άουτ.
27′ ΓΚΟΛ: Από ιδανική σέντρα του Βάρκα ο Μπαΐροβιτς με υποδειγματικό πλασέ στην κίνηση το 1-0.
29′ Από πλάγια θέση μέση στην περιοχή ο Μαρκόφσκι προσπαθεί να αιφνιδιάσει τον Κατσιμήτρο που αποκρούει με το πόδι.
43′ ΓΚΟΛ: Κόρνερ του Μίγγου ο Σταματελόπουλος με κεφαλιά ισοφαρίζει.
45+1′ ΓΚΟΛ: Ο Τριανταφυλλάκος με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ κάνει το 2-1.

49′ Από ενέργεια και πάσα του Σταματελόπουλου ο Αδαμάκης σουτάρει μέσα από την περιοχή και ο Κατσιμήτρος αποκρούει.
54′ Σέντρα του Νικολόπουλου διώχνει ο Τσαμούρης και το σουτ του Μαρκόβσκι καταλήγει άουτ.
60′ Σουτ του Κάρλος άουτ. Στο ίδιο λεπτό ο Μπαΐροβιτς βρίσκει χώρο για το σουτ αλλά στέλνει την μπάλα πάνω από την εστία.
61′ Σέντρα του Κάρλος κεφαλιά του Τριανταφυλλάκου ο Θεοδωράκης αποκρούει.
67′ Σέντρα του Βάρκα ο Εντιαγέ προ του Μπαΐροβιτς διώχνει.
76′ Μεγάλη ευκαιρία από σέντρα του Βασιλόγιαννη ο Βασιλακάκης με κεφαλιά από κοντά στέλνει την μπάλα άουτ.
86′ Φάουλ του Κογιέτε κεφαλιά του Βασιλακάκη ο Θεοδωράκης μπλοκάρει.
90′ Μεγάλη ευκαιρία από πάσα του Μπαΐροβιτς ο Κόλα πλασάρει από κοντά και η μπάλα από κόντρα σε αμυντικό καταλήγει κόρνερ. Το εκτελεί ο Κογιέτε και την κεφαλιά του Παντεκίδη απομακρύνει ο Στ. Καψάλης.
90+1′ Σέντρα του Κογιέτε κεφαλιά του Τσαμούρη άουτ.

Κίτρινες: Καραγεώργης (13′), Κάρλος (19′), Ρέτσος (35′), Εντιαγέ (45′), Νικολόπουλος (56′),