Κατηγορίες
Basket Corner ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

Πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε ο ΟΑΧ: Ήττα 67-63 από τον Παναθηναϊκό στον Κλαδισό – Αποτελέσματα στην Α1

Παρά την πολύ καλή εμφάνιση ηττήθηκε η ομάδα του ΟΑΧ EARPLUS από τον Παναθηναϊκό. Η σημερινή  σκληρή αναμέτρηση των κοριτσιών του ΟΑΧ με τον Παναθηναϊκό στο κλειστό του Κλαδισού ολοκληρώθηκε με νίκη της ομάδας της Ε.Καπογιάννη με σκορ 67-63.

Στο πρώτο ημίχρονο ο ΟΑΧ βρέθηκε να προηγείται με 37-32,ενώ στη συνέχεια στο τρίτο δεκάλεπτο ο Παναθηναϊκός απάντησε με επιμέρους σκορ 20-15 για να ισοφαρίσει σε 62-62 στο τέταρτο  δεκάλεπτο ,το ματς  κρίθηκε στα τελευταία δευτερόλεπτα ,με τους διαιτητές να χρεώνουν αντιαθλητικό φάουλ στην Ψυχογιού και ουσιαστικά επιτρέποντας στον Παναθηναϊκό να πάρει επιπλέον 4 πόντους και να φτάσει έτσι στη νίκη.

Σημεία κλειδιά για την ήττα του ΟΑΧ ήταν αρχικά ο τραυματισμός της  Α.Βιντσιλαίου και τα πολλά φάουλ που χρεώθηκε για άλλη μια φορά από τη διαιτησία ο ΟΑΧ.

Είναι χαρακτηριστικό πως αποβλήθηκαν οι Λίτσι  ,Bean, Σ Βιντσιλαίου.

ΟΑ Χανίών – Παναθηναϊκός 63-67

Διαιτητές: Παντελίδης-Ζακεστίδης-Ορφανός Ιορδ.

Δεκάλεπτα: 16-17, 37-32, 52-52, 63-67

ΟΑ Χανίων (Νανάκος): Θεοδοσουλάκη, Λίτσι 4, Βιντσιλαίου Α. 4, Ψυχογιού 8(2), Μπιν 15, Δασκουλίδου 2, Ντράμοντ 20(2), Μπουθ 10, Βιντσιλαίου Σ.
Παναθηναϊκός (Καπογιάννη): Ριντ 20(1), Μαυράκη, Μούλή 2, Καλαμπάκου 8(1), Καρακασίδου 9(2), Πολίτη 2, Δίελα 11(1), Μακέι 15(1).