Κατηγορίες
Γ' Εθνική ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

Πλατανιάς: Στενεύουν τα περιθώρια μετά τη νέα ήττα από τον Αστέρα Ρεθύμνου

Δεν τα κατάφερε ο Πλατανιάς σε ένα ακόμα παιχνίδι.

Η ομάδα του Γιώργου Κόλτζου ηττήθηκε με 1-0 από τον Αστέρα Ρεθύμνου στη Σοχώρα και έμεινε πίσω στη μάχη της παραμονής.

Το γκολ που έκρινε τον αγώνα σημείωσε ο Γύπαρης με θαυμάσιο τρόπο.

Ο Πλατανιάς ήταν πολύ καλός, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο όπου ήταν καλύτερος και έχασε σπουδαία ευκαιρία με τονΜαρτίνεθ στο 48′ (δοκάρι) για να πάρει προβάδισμα.

Ο Αστέρας από την πλευρά του έχασε ευκαιρία με τον Ρούτζεν στην εκπνοή του ημιχρόνου να πάρει προβάδισμα αλλά νικήθηκε από τον Λαζαρίδη.

Αστέρας Ρεθύμνου (Ηλίας Ασπρομάτης): Παπαδάκης, Ρότζεν, Πετρίδης, Καψαλάκης (80’ Λάσα), Αντωνόπουλος, Βελονάκης (62’ Κόκκαλης), Γύπαρης, Δ. Μανωλακάκης, Ρηγάκης, Νταγκουνάκης, Χρυσαφόπουλος (67’ Μπότος).

Πλατανιάς (Γιώργος Κόλτζος): Λαζαρίδης, Γελαδάρης, Κατσαρός, Ταγιάρι, Γιαννικάκης, Πατρικάκης, Ρούμπιο, Γιακουμάκης, Μπουντούρι (45’ Γκένκα), Μπερντίος (68’ Γκολόσι), Καρβούνης (46’ Χρυσός).