ΠΑΕ ΧΑΝΙΑ Άρης Σούδας

“Προπονητικό” 2-0 των Χανίων επί του Άρη Σούδας (Pics)

Αναχωρεί για Καρπενήσι η ΠΑΕ Χανιά – Πολύ καλές εντυπώσεις ο Άρης Σούδας.

Προπονητικού χαρακτήρα ήταν το πρώτο φιλικό παιχνίδι για φέτος, τόσο για τα Χανιά όσο και για τον Άρη Σούδας που διεξήχθη αργά το απόγευμα του Σαββάτου (14/8) στα Περιβόλια.

Στο ματς των δύο 35λεπτων και με διαιτητή τον Απόστολο Λεκίδη, τα Χανιά επικράτησαν (άτυπα) με 2-0 χάρη σε γκολ των Βάρκα στο 1′ και Κολλά, περίπου 10 λεπτά πριν λήξει το παιχνίδι.

Ήταν ένα ματς που Παπαδόπουλος και Μαναρώλης θέλησαν να βγάλουν κάποια πρώτα συμπεράσματα για τις ομάδες τους που διανύουν περίοδο προετοιμασίας και μάλιστα είναι πολύ σφιγμένες και φυσικά, αμοντάριστες.

Απέναντι στα ανώτερα Χανιά, ο Άρης Σούδας έδειξε καλά στοιχεία και είχε τις ευκαιρίες του, κυρίως με Τσίγκα και Ροκάκη.

Τα Χανιά από την άλλη έδειξαν ότι θέλουν πολλή δουλειά, κάτι που φυσικά θα γίνει (σε βασικό πλέον επίπεδο) στο Καρπενήσι, για εκεί όπου αύριο το πρωί θα ξεκινήσει το ταξίδι.