Κατηγορίες
Υποδομές IN THE SPOTLIGHT

Σαρωτικές οι Μεικτές Χανίων Κ17! 5-2 το Ηράκλειο

Εντυπωσιακή εμφάνιση για τις μεικτές Κ17 στις Μουρνιές.

Με πλήρη παραγωγικότητα, σε ένα ωραίο παιχνίδι επικράτησαν με 5-2 των μεικτών Ηρακλείου στο δεύτερο ματς σήμερα, που έγινε στις Μουρνιές.

Στο πρώτο ημίχρονο τα γκολ σημείωσαν ο Κουφάκης στο 29′ και ο Μπραουδάκης στο 45′, ενώ είχε δώσει προσωρινά το προβάδισμα στο Ηράκλειο ο Γκιουλμιχάλης στο 24′.

Στο δεύτερο ημίχρονο τα Χανιά “κλείδωσαν” τη νίκη με τα γκολ των Πιπεράκη στο 63 και Μπραουδάκη στ 75′. Το Ηράκλειο μείωσε στο 86′ με τον Καλαϊτζάκη σε 4-2.

Ο Τσαούσι στο 90′ έκανε το τελικό 5-2!

ΕΠΣ Χανίων: Χατζηδάκης Ι., Μπραουδάκης, Σκοπελίτης(83′ Πολιτάκης), Νταγιάκος, Καλαμαρίδης, Μεγαλακάκης(73′ Χατζηδάκης Ν.), Κουφάκης(83′ Χαιρετάκης), Πενταράκης, Πιπεράκης(83′ Τσαούσι), Παπαδόπουλος, Περογαμβράκης(61′ Γεωργιακάκης)

ΕΠΣ Ηρακλείου: Δροσατάκης, Κουρουγκιαβούρης, Φρέσκος(46′ Σφυριδάκης), Τρουλλινός, Βλαχάκης, Κοκολογιαννάκης(46′ Καλαϊτζάκης Δ.), Ντάγια, Γωνιανάκης(46′ Πουλιανάκης), Ντίσα(79′ Στειακάκης), Γκιουλμιχάλης, Ξημεράκης(65′ Καλαϊτζάκης Γ.)