Κατηγορίες
ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ IN THE SPOTLIGHT

Τάλως ΑΝΕΚ LINES: Σπουδαία παρουσία στο Πανελλήνιο

7 Μετάλλια την 2η ημέρα του πανελλήνιου πρωταθλήματος πίστας για τον Τάλω ΑΝΕΚ LINES.

Πλούσια ήταν η συγκομιδή των αθλητών μας την 2η ημέρα του πανελλήνιου πρωταθλήματος πίστας 2021 ανδρών γυναικών. Ο Λίβανος Κώστας στέφθηκε πρωταθλητής Ελλάδος στα 200μ για 1η φορά στην κατηγορία ανδρών και πραγματοποιησε τον 2ο καλύτερο χρόνο στην ατομική καταδίωξη. Μαζί με τον Μαυριγιαννακη Βασίλη, Πατερακη Ηλια και Καστρινακη Μιχάλη έκαναν 2 εξαιρετικές κούρσες και κατέκτησαν την 2η θέση στο ομαδικό σπριντ.

Η Λιοδακη Σοφία κέρδισε τον αποκλεισμό των γυναικών και στέφθηκε για πρώτη φορά πρωταθλήτρια Ελλάδος γυναικων. Επίσης κατέκτησε 2 ασημένια μετάλλια στα 200μ και στα 500 μ.Τελευταίο αγώνισμα της ημέρας οι πόντοι ανδρών ο Πανηγυρακης Ιωάννης καταθέτοντας ψυχή στις τελευταίες στροφές κέρδισε στροφή και 20 βαθμούς η οποίοι των έστειλαν στο 3ο σκαλί του βάθρου.